Street Fighter 6

Gameplay trailer Street Fighter 6 predstavil zásadné novinky v sérii

3 júna, 2022 Lukáš Kanik

Open world adventúra?

State of Play nám predstavil aj Street Fighter 6, najnovší diel bojovej série od Capcomu. Podľa všetkého však pôjde o revolučný diel, ktorý bude experimentovať s množstvom nových režimov, multiplayerom aj hrateľnosťou.

Street Fighter 6 beží na RE Engine (RE7, RE Village, Devil May Cry 5) takže postavy a prostredia tak budú ešte realistickejšie. Vývojári zapracovali také detaily ako kvapky potu na tvárach bojovníkov, či fyziku zadku Chun-Li pri kopancoch.

Do hry sa okrem Chun-Li vracia aj Ryu (tento krát s bradou) a Luke. Novou postavou má byť Jamie so svojim breakdance bojovým štýlom.

Otvorený svet, komentár v reálnom čase aj Battle Hub

Azda najväčšou novinkou, ktorú trailer predstavil, je režim adventúry v otvorenom svete s názvom World Tour. Ide o ničo podobné, ako Neighborhood v posledných hrách NBA. Hráči budú medzi zápasmi môcť chodiť po otvorenom svete a plniť rôzne lokálne výzvy. V prípade Street Fighter 6 ide o kompletnú singleplayer kampaň s príbehom.

Battle Hub je zase virtuálny priestor pre online zápasy. Hráči sa tak budú môcť stretávať nie len v bitke, ale aj mimo nej. Ďalšou veľkou novinkou je živý real-time komentár počas zápasov (ako napríklad v hrách FIFA). Tie budú komentovať známi moderátori súťaží Street Figther.

Hra Street Fighter 6 vyjde v roku 2023 na PlayStation 4, PlayStation 5, konzoly Xbox ale aj PC.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.