GamesCom Logo

GamesCom 2019 prilákal 373 tisíc návštevníkov

26 augusta, 2019 Lukáš Kanik

A celkovo viac vystavovateľov, ako kedykoľvek predtým.

GamesCom je najväčšou hernou výstavou na planéte, s výstavnou plochou viac ako 218 tisíc metrov štvorcových. Najväčšou nie je len čo sa plochy týka, ale aj počtom návštevníkov. Tento rok na výstavisko Koelnmesse do Kolína nad Rýnom v Nemecku prišlo neuveriteľných 373 tisíc návštevníkov behom štyroch dní. To je o pár tisíc viac, ako v minulom roku.

Z toho bolo 31 300 vystavovateľov, novinárov a ľudí so špeciálnymi, Trade Visitor lístkami. Ľudia si mohli na výstavisku pozrieť videohry a herné produtky od 1153 firiem z celého sveta, 70 percent z nich muselo do Nemecka cestovať zo zahraničia.

Videá z GamesComu získali viac ako 100 miliónov zhliadnutí behom jedného týždňa. Určite k tomu prispela aj novinka – otváracia šou, ktorá slúžila viac menej ako jedna z konferencií. Moderoval ju Geoff Keighley a do Kolína prišiel svoju hru v živom prenose odprezentovať aj pán Hideo Kojima. Stream sledovalo pol milióna ľudí.

Opening Night Live si môžete pozrieť aj zo záznamu, fakt sa oplatí:

Pár dní pred GamesComom sa konala aj GDC (Game Developers Conference), na ktorej sa zúčastnilo viac ako 3000 profesionálov z herného priemyslu. V uliciach mesta Kolín sa zase konal herný festival s koncertami a súťažiami, ktoré prilákali viac ako 100 tisíc návštevníkov. Kolín je každý August najväčším centrom herného priemyslu na svete. A to nie len na výstavisku, ale aj v uliciach Kolína.

Aj my sme sa snažili vám z GamesComu priniesť čo najviac noviniek a trailerov a darilo sa nám to, práve preto, že sme tento rok osobne na GamesCome neboli. Priniesli sma vám takmer 40 najdôležitejších noviniek a oznámení. Na Facebooku sme si od vás vylúžili viac ako 4600 interakcií s príspevkami.

No a všetky články nájdete samozrejme na našich stránkach, stačí sa preklikať titulnou stránkou a pozrieť si, čo ste zameškali za posledných 8 dní.

Sledujte ma: