GamesCom Logo

GamesCom 2021 na výstavisku nebude, len online

5 mája, 2021 Lukáš Kanik

Optimizmus organizátorov z minulého mesiaca sa vytratil.

Spoločnosť Koelnmesse ešte minulý mesiac sľubovala, že najväčšia herná výstava na svete GamesCom 2021 sa bude konať aj digitálne, aj osobne, na výstavisku v Kolíne. Výstavu v Auguste mali sprevádzať prísne hygienické opatrenia, trasovanie ľudí a obmedzené kapacity.

Dnes nám v tlačovej správe oznámili, že GamesCom 2021 sa bude aj tento rok konať len digitálne. Výstava tak bude zdarma pre všetkých v online forme. Organizátori vzali na vedomie aktuálnu situáciu s COVID-19, rýchlosť očkovania, trend uvoľňovania opatrení v Nemecku a prebiehajúcu vlnu pandémie.

GamesCom 2020 bol úspešný, pretože prilákal rekordné množstvo ľudí. Videá z výstavy mali dokopy cez 100 miliónov zhliadnutí, 50 miliónov unikátnych užívateľov zo 180 krajín a svoje hry predviedlo viac ako 370 vystavovateľov zo 44 krajín.

GamesCom bude otvorený aj tento rok galavečerom Opening Night Live, ktorý režíruje Geoff Keighley. Tešiť sa tak môžeme na tonu nových oznámení a premiér najväčších svetových vydavateľov. Priamy prenos bude v Stredu, 25.8.2021.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: