Genshin Impact

Genshin Impact je najväčším medzinárodným launchom čínskej hry

1 októbra, 2020 Lukáš Kanik

Hra inšpirovaná Zeldou BOTW prerazila aj na západe.

Čínske štúdio MiHoYo pred pár dňami medzinárodne spustilo svoju novú hru Genshin Impact. Za tri dni od vydania sa môže tešiť z najväčšieho medzinárodného launchu pre čínsku, hru, bodovala však aj na domácom trhu. Najmä pre to, že je zdarma.

Open world RPG Genshin Impact bolo spustené na PC, PS4 a mobilných zariadeniach, na čínskom iOS sa stala druhou najsťahovanejšou aplikáciou. Na iOS mohla zarobiť za tri dni okolo 1.84 milióna dolárov.

Mimo Číny sa do hry predregistrovalo na vydanie viac ako 5.3 milióna hráčov na všetkých platformách. V Číne sa predregistrovalo minimálne ďalších 5 miliónov hráčov.

Hra je zdarma, obsahuje anglický dabing a ponúka aj mikrotransakcie. Tie však nie sú užívateľom vôbec vnucované a hra na ne takmer neupozorňuje. Aj pre to je Genshin Impact jednou z free-to-play hier, ktoré pôsobia viac ako AAA titul.

Hra je silne inšpirovaná Nintendo exkluzivitou The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Ponúka však modernejší grafický kabát, viac herných mechaník, či možnosť hrať v kooperácii.

Podľa dostupných informácií stál vývoj a marketing hry až 100 miliónov dolárov. Predchádzajúce tituly tohto štúdia však vygenerovali až 760 miliónov dolárov.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: