Genshin Impact PS4 Screenshot 013

Genshin Impact zarobí miliardu každého pol roka

5 mája, 2022 Lukáš Kanik

V ziskoch prekročila tri miliardy dolárov.

Nenápadné farebné čínske RPG Genshin Impact si získalo srdcia hráčov po celom svete. Vďačiť za to môže aj globálnemu launchu na PlayStation, PC, iOS aj Android. A tiež tomu, že je zadarmo. Aj napriek tomu generuje miliardu každých šesť mesiacov.

Ako informuje Sensor Tower, Genshin Impact si zarobil prvú miliardu dolárov za prvých 171 dní. Za ďalších 195 dní hra zarobila ďalšiu miliardu a tretiu zarobila za 185 dní. Do týchto zárobkov však nie sú zarátané príjmy z Android aplikácií tretích strán.

Prečítaj si aj:
Discord server Genshin Impact je tým najväčším na svete

Dnes je na treťom mieste čo sa týka globálnych zárobkov mobilných hier, hneď za Honor of Kings a PUBG Mobile. Z titulov, ktoré využívajú Gacha mechaniku monetizácie ide o najúspešnejší titul na trhu.

Hra zarobila najviac v Číne a to 973 miliónov dolárov. Na druhom mieste je Japonsko a na treťom USA. Ázia však stojí až za 70% zárobkov.

Štúdio miHoYo do Genshin Impact neustále pumpuje nový obsah. Každých pár týždňov pridávajú nové postavy, časti mapy, herné mechaniky, questy aj odmeny. Tento rok by mala vyjsť na Nintendo Switch.

Genshin Impact – Recenzia PS4 verzie

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.