Glosa E3: Může být nové Watch Dogs průlomové?

Pojďme si zadiskutovat o tom, zda nové Watch Dogs může být revoluční

Konference Ubisoftu patřila na letošní E3 mezi ty nejslabší, ale jedno představení stálo přeci jen za to a podle mě patřil tento moment k jednomu z nejlepších na letošní E3. Ukázka po-brexitového Londýna vypadala skvěle, ale princip samotné hry je mnohem, mnohem lepší, až tomu já sám nevěřím.

Principem totiž je, že můžete do svého odboje naverbovat prakticky každé NPC, které ve hře potkáte a hrát za něj, přičemž podle toho za koho budete hrát, se bude měnit příběh. Zní to jako budoucnost že? Je ale možné něco takového vytvořit za tak relativně málo času? A je možné, že by něco takového zvládl zrovna Ubisoft? Je pravdou, že pokud by to Ubisoft zvládl a dostál svému slovu, tak by se z něj podle mě stala jedna z největších a nejcennějších herních společností. Jenže pokud znáte historii Ubisoftu, tak víte, že příliš důvěryhodný není. Příkladem je třeba první díl Division, prvotní představení vypadalo naprosto skvěle, ale po vydání byla hra kritizována za grafický downgrade a vynechání slíbených principů, nebo co třeba takové Skull and Bones, jehož vydání nevypadá vůbec dobře a jsem ohledně něj velmi skeptický.

Je taky dost možné, že jsme vývojáře nepochopili. Hodně jsem o tom po konferenci přemýšlel a jedna z možností, kterou nás může Ubisoft očůrat je ta, že by šlo rekrutovat pouze NPC se zkušenostmi s hackováním nebo s bojem, protože představa, že půjdu po ulici, potkám nějakého Jeremyho Cunninghama, prodavače bot a příležitostného baleťáka, a rekrutuji ho do odboje proti gangům, je přinejmenším směšná a ne moc reálná, jenže takhle nějak by to mělo být. Tak kde je sakra zakopán pes.

Tohle tedy bylo jen takové malé pozastavení nad Watch Dogs Legion, které může být buď průlomovou hrou, která změní svět her a nebo může být obrovským megaprůserem. Doufám, už jen kvůli budoucnosti Ubisoftu, v tu první možnost.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site