God of War: Ragnarok

God of War: Ragnarok je odložený na rok 2022, zrejme vyjde aj na PS4

2 júna, 2021 Marek Jaroš

Najhoršie obavy sa potvrdili, God of War: Ragnarok bol odložený.

Pred dvoma týždňami sme vás informovali o tom, že God of War: Ragnarok mal byť odložený na rok 2022. V dnešnom interview so šéfom Playstation Studios Hermanom Hulstom to už Sony potvrdilo aj oficiálne.

Na otázku, ako sa štúdia vyrovnávajú s výzvami, ktoré priniesla pandémia, Herman Hulst odpovedal nasledovne: “[…] Momentálne máme dve veľmi veľké, na príbeh zamerané, hry vo vývoji: Horizon Forbidden West a ďalší God of War. V oboch prípadoch to zasiahlo hlavne prístup k nahrávaniu hereckých vystúpení (motion capture, pozn. red.). Pri Horizone si myslíme, že stihneme vydanie ešte tento rok okolo Vianoc. Avšak, ešte to nie je isté a aktuálne pracujeme tvrdo na tom, aby sme vám to mohli aj oficiálne potvrdiť. A v prípade God of War, práce na projekte začali trocha neskôr. Takže sme spravili rozhodnutie a hru sme posunuli na budúci rok, aby sme zabezpečili to, že Santa Monica Studio dodá skvelú God of War hru, ktorú všetci chceme hrať.”

Je to tak už druhá veľká hra, ktorú Sony oficiálne odložilo až na budúci rok. Tou prvou bolo ešte vo Februári Gran Turismo 7.

Hru si možno zahráme aj na Playstation 4

Z jeho ďalšieho vyjadrenia však možno vyčítať, že titulu by sme sa mohli dočkať aj na dosluhujúcej Playstation 4. Na otázku, či vývojári pri vývoji hier berú PS4 stále do úvahy, odpovedal nasledovne: “PS4 je stále dôležitým faktorom. Nemôžete vybudovať komunitu 110 miliónov hráčov a potom len tak odísť, no nie? […] Kde dáva zmysel vytvoriť hru pre PS4 aj PS5 – pre Horizon Forbidden West, ďalší God of War, Gran Turismo 7 – tam sa na to pozrieme. A ak PS4 hráči chcú hrať hru, tak potom môžu. A ak chcú ísť a hrať PS5 verziu hry, tak aj tá tu bude pre nich.”

Či pokračovanie God of War série príde na oboje konzoly, alebo to bude len čisto next-gen titul, nateraz nie je jasné. No z vyjadrení šéfa Playstation Studios sa dá čo-to vyčítať.

Každopádne, nateraz nám neostáva nič iné, ako len čakať. Ako na ďalšie informácie, tak aj na samotnú hru. Avšak, po uplynulom roku sa odklady veľkých hier dali čakať. Na druhej strane to ale vyzerá tak, že v roku 2022 o kvalitné hry nebude núdza.

God Of War sa filmu či seriálu nateraz nedočká

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Marek Jaroš