PS4 God of War na PC

God of War vyjde na PC v Januári, na Steame aj Epicu

20 októbra, 2021 Lukáš Kanik

Sony potvrdilo dátum vydania ďalšej PlayStation exkluzivity na PC.

Japonská spoločnosť Sony a štúdio Santa Monica dnes potvrdili dátum vydania hry God of War na PC. Akčná adventúra plná severskej mytológie vyjde na Steame a Epic Games Store 14.1.2022. Aj PC verzia God of War by mala obsahovať češtinu rovnako ako konzolová verzia.

Hra pôvodne vyšla exkluzívne na PlayStation 4 v roku 2018, neskôr dostala aj 60fps patch pre konzoly PlayStation 5. Na konzolu PlayStation 4 si ju dodnes kúpilo 19,5 milióna hráčov.

Pozrite si prvý trailer z PC verzie hry God of War v 4K rozlíšení:

V roku 2018 sa stala najlepšou hrou roka a získala najviac ocenení v mnohých kategóriách, medzi inými aj najlepší príbeh, najlepší herec v hlavnej úlohe, či najlepšia akčná adventúra. V celosvetovom hlasovaní IGN nedávno získala ocenenia najlepšia hra všetkých čias.

Prvé zmienky o vývoji PC verzie sa objavili v roku 2020. PC verzia bola následne potvrdená aj v leaku Nvidia GeForce Now, databáze PC titulov, ktoré sú vo vývoji.

PC verzia bude okrem iných vylepšení obsahovať technológie Nvidia DLSS a Nvidia Reflex, podporu širokých monitorov, 4K rozlíšenie, odomknutý framerate aj podporu ovládačov a nastavenia klávesnice a myši.

God of War – Recenzia

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.