Godfather 2 – Recenze

14 júna, 2009 Lukáš Kanik

Od prvního dílu jsme nějakou cestu urazili a my máme možnost vyzkoušet si řídit město a dát dohromady svou rodinu.

Začneme v okamžiku, kdy se chceme dostat z Kuby, ale při pokusu je zabit náš don Aldo Trapani, na jehož místo jsme při útěku jmenováni. Od této chvíle začínáme budovat rodinu a pokoušíme se vybudovat si jméno…

Bez peněz, mezi Dony nelez, ale kde je vzít. Jak jinak než z podniků ve městech. Přesvědčování majitelů je vaše silná stránka, a tak je jistě přesvědčíte, aby za ochranu platili právě vám. K tomuto závěru majitelů jistě dojdete pomocí vyhrožování, násilí a dalších známých technik.

Vaše rodina, kterou jste si sestavili, může mít několik různých členů. Já jsem např. dával přednost demoličnímu expertovi, medikovi a technikovi, kteří byli neustále v mém týmu, který se může skládat pouze max. ze 4 členů. V průběhu hry ale stejně budete mít v rodině všechny specializace, jako třeba rváče, kasaře a žháře. Každý ze členů má své uplatnění:

Demoliční expert – Vyhazuje do povětří budovy a dělá cesty skrz zdi

Medik – Léčí ostatní členy

Technik – Vyhazuje pojistky a dělá si cesty skrz plot

Žhář – Expert v práci s ohněm

Rváč – Dokáže vyrazit dveře

Kasař – Otevírá zamčené předměty

Druhý díl zakládá na akci a špetky strategického úsudku. K tomu dopomáhá tzv. Donův pohled, kde máte vše na očích, jak celé město a podniky, tak vaši rodinu a tak i ostatní rodiny, které budete postupně posílat na onen svět. Aby se tak ale stalo, musíte vlastnit všechny nemovitosti konkurence a pak se vám odemkne sídlo dané rodiny. Pak už jen stačí vtrhnout dovnitř, zabít členy ochranky, umístit uvnitř výbušninu a zdrhat.

Jakmile zabavíte podnik konkurenci, hned je potřeba ochranka, aby byl střežený. Tím se dostáváme k financím. Každý podnik nějakým způsobem DENNĚ vydělává určitou částku, ale stráže podniky nehlídají, protože je to baví. Strážím je potřeba také DENNĚ platit, a tak si v Donově pohledu musíte hlídat příjem a náklady. Mě vždy vystačilo, když jsem měl v jednom podniku deset stráží. Ptáte se, proč stráže? Ano, další věcí je, že konkurenční rodiny si podniky mohou zabrat zpátky. Naštěstí existuje možnost poslat na místo střetu někoho ze svého rodokmenu, aby se o útočníky postaral. Chlapci, které jsem najal, se vždy o situaci postarali spolu s najatými strážemi.

 

Stejně jako obrana lze učinit i útok. Lze poslat někoho z rodiny i aby útočil na konkurenci a podnik pro vás zabral. Ovšem já většinou tyhle záležitosti dělal osobně a když už jsem někoho poslal, tak ve větším počtu (alespoň 4).

Po většině úspěchů vás čekají nejen peněžité odměny, za které jsem většinou kupoval různé upgrady, ale i vylepšení pro celou famílii, např. neprůstřelné vesty, nebo větší kapacita zásobníků atd. Náplň hry je tedy jasná, zničit všechny rodiny a stát se velkým pánem.

Zbraní je zákaldově dostatek a od každého je něco. U sebe můžete mít kulomet, brokovnici, pistoli, revolver a sniperovku. Dále ještě struna na škrcení a demoliční zbraně jako dynamit, bomba a molotov. Zbraně jdou během hry také vylepšovat.

Po grafické stránce hry jsme byl spokojený, někdy se objevilo pár chybiček, ale přehlídnutelných. Hardwarové nároky nejsou vysoké a hra vám půjde i na této sestavě:

  •  -1 GB Ram
  •  -nVidia GeForce 6800
  •  -Pentium 4 2,8 GHz
  •  -Windows XP

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.