Google Stadia Zariadenia

Google Stadia čelí žalobe pre zavádzajúcu reklamu

22 februára, 2021 Lukáš Kanik

Platforma nedodala to, čo sľúbila a to 4k a 60fps.

Štát New York minulý týždeň prijal žalobu na spoločnosti Google, Bungie a Id Software. Sťažnosť na tieto spoločnosti sa týka platformy Google Stadia, ktorá bola minulý rok spustená nie len v USA, ale aj u nás. Dôvodom tejto sťažnosti je zavádzajúca reklama, ktorou Google chcelo pretlačiť službu Stadia medzi ľudí.

Podľa žaloby, Google v reklame uvádzal, že Stadia – služba streamovania hier do mobilu/PC/Notebooku/Tabletu, je výkonnejšia ako konzoly Xbox One X a PlayStation 4 Pro. Google prezentoval hranie na Stadii v 4K rozlíšení pri 60fps. Medzi tituly, ktoré mali bežať v tejto kvalite boli Doom Eternal a Red Dead Redemption 2. Produktový manažér Google Stadia, Phil Harrison v médiách uistil zákazníkov, že všetky video hry na platforme Stadia budú podporovať 4K rozlíšenie hneď na launch.

Žaloba dokonca spomína prípady, kedy Google stiahol svoje výroky. Napríklad zmazali Tweet o tom, že Red Dead Redemption 2 bude bežať v 4K a 60fps. Podľa žaloby je to snaha spoločnosti zakrývať prezentované skutočnosti.

Po spustení Google Stadia do predaja sa zistilo, že nie každá hra beží v 4K a 60fps. A to ani so zariadením Chromecast Ultra, ktoré Google odporúčalo pre 4K hranie. Hráči si navyše museli zaplatiť buď Stadia Founder’s Edition (129 dolárov), alebo Stadia Premier Edition, dnes Stadia Pro. Cena služby Pro na mesiac je 10 eur.

Žaloba požaduje finančné odškodnenie pre všetkých bývalých aj súčasných predplatiteľov služby Google Stadia.

Google Stadia ruší časť biznisu, nebude robiť hry

Sledujte ma: