Google Stadia Zariadenia

Google Stadia ruší časť biznisu, nebude robiť hry

2 februára, 2021 Lukáš Kanik

Spoliehať sa bude len na tituly tretích strán.

Google dnes oznámil zmenu stratégie v divízii Google Stadia, čo je streamovacia služba pre hranie videohier. Výhodou Stadie je nie len nízka cena, ale aj možnosť hrať hry online na akomkoľvek zariadení bez nutnosti výkonného hardvéru. Jedným z kľúčových titulov na Stadii bol aj Cyberpunk 2077.

Google však na platformu vyvíjalo aj vlastné, exkluzívne tituly v štúdiách Stadia Games and Entertainment. Ich šéfkou bola skúsená manažérka Jade Raymond. Ani to však nepomohlo a štúdiá SG&E končia. Google zatvorí dve štúdiá, zhruba 150 ľudí presunie inde a Jade Raymond po necelých dvoch rokoch odchádza z Googlu.

Google bude naďalej podporovať ostatných vývojárov tretích strán, aby na Stadia priniesli svoje tituly. Bude tak rozširovať infraštruktúru a nástroje. Celé oznámenie o zmene stratégie nájdete na stránkach Googlu.

Podľa všetkého sa zdá, že vlastné štúdiá Stadia Games and Entertainment neboli schopné vyprodukovať hry. Google sa však teraz musí spoľahnúť, že ostatní vydavatelia budú chcieť na Stadiu vydávať svoje hry a nie napríklad na služby Xbox Game Pass, Amazon Luna, či Nvidia GeForce Now.

Google Stadia oficiálne spustená už aj na Slovensku a v Česku

Sledujte ma: