Gran Turismo 6 oficiálne ohlásené

15 mája, 2013 Marek Jaroš

Kazunori Yamauchi dnes oficiálne predstavil Gran Turismo 6 a všetko podstatné sa dozviete v tomto článku.

Už nejaký ten čas sa o tom šuškalo a dnes to aj naozaj prišlo. Na legendárnom okruhu Silverstone bol dnes oficiálne predstavený ďalší diel hernej série Gran Turismo, tentoraz s číslovkou 6.

Na Silverstone sa zišli všetci dôležitý predstavitelia Sony Computer Entertainment, víťazi GT Academy a nesmel chýbať ani Kazunori Yamauchi. A okolo 17. hodiny to začalo. Na pódium prišiel práve Kazunori a prezentácia novej hry sa mohla začať. A tu je všetko podstatné:

  • Hra by sa mala objaviť koncom tohto roka na Playstation 3. O next-gen verzii na PS4 sa nehovorilo. Každopádne nové info by sme sa mali dozvedieť v priebehu nasledujúcich 6 mesiacov (E3 a Gamescom-u nevynímajúc)
  • Hra sa dočká nového engine-u. Ten bude presnejšie sledovať  hlavne pneumatiky, ale aj aerodynamiku. Na vyhodnocovaní dát z pneumatík sa podieľa aj firma Yokohama
  • V čase vydania bude hra obsahovať vyše 1200 áut! Počet sa samozrejme ešte navýši. Ďalšie pribudnú prostredníctvom DLC a voľne sťahovateľných balíkov. Autám sa budú dať meniť pneumatiky a aerodynamické prvky, no nie však všetkým
[youtube]http://youtu.be/ZM-8_N8gcaw[/youtube]
  • Hra bude obsahovať celkovo 71 tratí na 33 lokalitách. Každý mesiac by sa potom mali objavovať ešte ďalšie nové trate. Hra bude obsahovať aj vylepšený Course Maker, v ktorom sa budú dať vytvárať trate s dĺžkou až niekoľko kilometrov
  • Samozrejme, nesmú chýbať ani sociálne prvky. Budete môcť organizovať rôzne preteky, súťaže a spravovať svoj vlastný tým! A nesmie chýbať ani podpora iných zariadení – Telefóny, tablety a dokonca aj PC by sa mali dočkať aplikácie.

Vyzerá to tak, že dosluhujúca konzola Playstation 3 sa na sklonku svojho života dočká dôstojnej rozlúčky. Je viac než neuveriteľné, čo autori hry z tejto „old-gen“ konzoly ešte vyžmýkali a ja osobne budem s napätím očakávať, či sa hra objaví aj na PS4, alebo sa dočkáme rovno samostatnej next-gen hry. No treba uznať, že Gran Turismo 6 vyzerá naozaj excelentne.

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články