Gran Turismo 7 PS5

Gran Turismo 7 dostalo nový trailer a spoznalo dátum vydania

9 septembra, 2021 Marek Jaroš

Gran Turismo 7 vychádza na Playstation 4 a Playstation 5.

Na dnešnej Playstation Showcase nesmelo chýbať ani Gran Turismo 7, ktoré spoločne s novým trailerom spoznalo aj svoj dátum vydania. Hra sa na pulty obchodov dostane už 4. Marca, kedy vyjde na Playstation 4 a Playstation 5.

Vývojári z Polyphony Digital v príspevku na Playstation Blogu potvrdili, že sa vracia všetko, čo sme na starších dieloch milovali. Dočkáme sa návratu legendárnych tratí ako Trial Mountain čiHigh-Speed Ring. Samozrejme, plne vylepšené pre Playstation 5. Opäť budeme zbierať autá z rôznych období naprieč históriou. Vývojári do hry pridali aj masívne možnosti tuningu.

Z nového dielu Gran Turismo Sport (recenzia) sa zas vracia Livery Editor a mód Scapes. V Livery Editore si budete môcť vytvoriť vysnený dizajn na vaše auto. Vývojári editor vylepšili, aby práca s ním bola ešte jednoduchšia a prístupnejšia. V Scapes si zas budete môcť robiť priam fotorealistické fotky vašich áut. V základe hra príde s viac ako 2500 lokáciami zo 43 krajín sveta.

V neposlednom rade vývojári do hry zapracovali simuláciu zmeny času a počasia. Tím pracoval s reálnymi meteorologickými dátami, aby vytvoril čo najpresnejšie simulovanie atmosférických podmienok. Svoje simulácie následne porovnával s HDR snímkami z celého sveta. Výsledkom by tak mal byť veľmi presný systém simulácie. Ako sa im to podarilo si budeme môcť pozrieť už v Marci.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.