Gran Turismo 7

Gran Turismo 7 odložené, hra vyjde až v roku 2022

23 februára, 2021 Marek Jaroš

Ďalšia veľká Playstation 5 exkluzivita je odložená.

Dnes to bol pre Sony a značku Playstation naozaj rušný deň. Firma ohlásila práce na novom VR headsete, ohlásila pokračovanie iniciatívy Play At Home a taktiež oznámila, že Days Gone príde na PC. Navyše, má to byť len začiatok Playstation hier na PC.

Magazín GQ mal tú možnosť spovedať Jima Ryana, šéfa Playstationu. Samozrejme, novinár sa ho spýtal aj na exkluzívne hry, ktoré majú naplánované na rok 2021. V jeho odpovedi však chýbalo Gran Turismo 7. A tak sa ho novinár spýtal na tento titul. V tom do rozhovoru zasiahol PR zamestnanec firmy a poskytol túto odpoveď:

“Gran Turismo 7 bolo ovplyvnené produkčnými výzvami, ktoré spôsobil COVID a tak sa vydanie hry posúva z roka 2021 na rok 2022. S pokračujúcou pandémiou, ide o dynamickú a meniacu sa situáciu a niektoré kritické aspekty pri výrobe hry sa za niekoľko mesiacov spomalili. Keď budeme vedieť viac, budeme vás informovať o dátume vydania Gran Turismo 7.”

Teraz je už jasné, že Playstation 5 príde minimálne o jednu kvalitnú exkluzivitu tento rok. Stále sú však v pláne ďalšie zaujímavé tituly. Už 30. Apríla príde novinka Returnal. 11. Júna vyjde nový Ratchet & Clank, ktorý bude mať navyše češtinu a aj slovenčinu. Do konca roka by malo prísť ešte aj Horizon Forbidden West.

Gran Turismo 7 vyjde exkluzívne na Playstation 5 niekedy v roku 2022.

Kazunori Yamauchi uisťuje, že Gran Turismo 7 sa vráti ku koreňom série

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Marek Jaroš