Gran Turismo 7

Gran Turismo 7 ponúka nové detaily

1 októbra, 2020 Marek Jaroš

Playstation stránka ponúka nové detaily o Gran Turismo 7.

Sony to s aktuálnou kampaňou okolo Playstation 5 nerobí vôbec dobre. Informácií o hrách je minimum a aj keď sa nejakých dočkáme, sú dosť kostrbaté a častokrát sa po nich vynorí ešte viac otázok.

Jednou z hier, o ktorej vieme absolútne minimum, je Gran Turismo 7. To by malo prísť niekedy v priebehu budúceho roka. Teda, aspoň tak sa odhaduje, nakoľko pevný dátum vydania ešte nebol stanovený.

Dnes sme sa však dozvedeli, vďaka oficiálnej Playstation stránke, že hra pôjde v 4K a 60 FPS. Tak isto bude podporovať HDR a aj dávnejšie prezentovaný ray-tracing. Nateraz však nie je jasné, či to hra zvládne všetko naraz, alebo bude ponúkať dva režimy – jeden výkonnostný a jeden grafický. Vtedy by si hráči mohli sami vybrať, či chcú krajší vizuál, alebo viac snímkov za sekundu.

Stránka tak isto vyzdvihuje ďalšie prednosti Playstation 5, z ktorých bude hra ťažiť. Napríklad taký rýchly SSD disk, vďaka ktorým by sa načítanie závodu malo stať prakticky minulosťou. Alebo taký DualSense ovládač, vďaka ktorému by sme mali doslova cítiť pod rukami povrch, po ktorom aktuálne jazdíme. A vynechať nemôžeme ani 3D audio, na ktorom si Sony zakladá.

Každopádne, akonáhle sa o Gran Turismo 7 dozvieme niečo viac, budeme vás informovať. Zatiaľ sa môžete pokochať nádhernými screenshotmi z hry.

Gran Turismo 7 pre Playstation 5 oznámené, sledujte prvý gameplay

Marek Jaroš