Gran Turismo naďalej zotiera hranice medzi hrou a realitou

Gran Turismo a Audi spojili svoje sily a predstavili 2 nové autá.

Keď pred rokmi prišlo Polyphony Digital s nápadom GT Academy, nikto si nevedel predstaviť, ako to celé vypáli. K celému projektu bol vypracovaný podporný materiál, ktorý neskôr vydali v podobe niekoľko sto stranovej knižky. Len tak pre istotu, aby boli v prípade akéhokoľvek problému všetky strany kryté.

Vďaka GT Academy sa tak z bežných hráčov stali skutoční profesionáli. Tí najlepší jazdia v reálnych týmoch, dokonca aj také legendárne podujatia akou je 24 hodinovka v Le Mans. No a dnes GT a Audi posúvajú hranice ďalej.

Vďaka programu Vision Gran Turismo majú dizajnérske tými svetových automobiliek šancu sa vyšantiť a priniesť tak koncepty z budúcnosti. Tieto autá sa až doteraz držali v teoretickej rovine a jedinou možnosťou, ako si na nich zajazdiť, bolo v hre.

Audi teraz predstavilo prvé Vision GT auto, s ktorým si môžete zajazdiť aj v skutočnosti. Audi Vision Gran Turismo je poháňané hybridnou jednotkou, ktorá v sebe kombinuje Turbo motor V-6 s objemom 3.6 litra. Ten poháňa zadné kolesá, o pohon predných sa stará elektrický motor. Dohromady dávajú úctyhodných 950 kW (1255 BHP).

Audi e-tron Vision Gran Turismo je plne elektrický model, ktorý dáva výkon 600 kW (792BHP). Obe si svoju premiéru odkrútia pri Formula E GP v Ríme, ktorá sa koná už tento víkend. Schválne, vedeli by ste určiť, ktorý záber je z reality a ktorý z hry, keby to nebolo napísane?

Marek Jaroš

Marek Jaroš

Mám 21 rokov a na CentrumHer.eu to s Lukášom ťahám už takmer 6 rokov. A ak práve nehrám najnovšie pecky, tak ma nájdete na MatFyze kde študujem 🙂
Marek Jaroš

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site