Gran Turismo Sport

Gran Turismo Sport dostáva ďalší update

28 novembra, 2019 Marek Jaroš

Tvorcovia hry sa o Gran Turismo Sport príkladne starajú.

Už sú to viac ako dva roky, čo sme sa dočkali vydania Gran Turismo Sport (naša recenzia). Treba uznať, že v čase vydania to bola dosť orezaná hra. Počet tratí a áut sa s tým dnešným počtom nedá ani len porovnať. A to vďaka skvelej podpore, ktorú hra od vývojárov z Polyphony Digital stále dostáva.

Dnešný update nesie označenie 1.50 a do hry prinesie opäť 5 nových áut. Konkrétne sa jedná o tieto modely:

  • Jaguar Vision Gran Turismo Coupé ’20
  • RE Amemiya FD3S RX-7
  • RUF CTR3 ’07
  • TOYOTA 86 GT “Limited” ’16
  • BMW M3 Coupé ’03

Okrem toho sa hra dočká aj nových eventov v GT League. Celkovo ich bude 7. Beginner, Amateur a Professional League sa dočkajú po dvoch nových evetoch. Endurance League dostane jeden nový.

Do Circuit Experience pribudne legendárna trať Spa-Francorchamps.

Navyše, hra sa dočká aj platenej expanzie. Tá nesie názov Lewis Hamilton Time Trial ChallengeTá spočíva v tom, že dnes už 6-násobný majster sveta vo Formule 1, Lewis Hamilton, si sadol za GT Sport a na viacerých okruhoch stanovil referenčné časy. Vy tak máte jedinečnú šancu sa s ním nie len porovnať, ale ho aj prekonať. Ak sa to niekomu náhodou podarí, Lewis sľúbil, že si za volant sadne znova a daný čas prekoná. Každopádne, bude zaujímavé sledovať, či sa niekomu Lewisov čas pokoriť.

Navyše, v posledných dňoch sa vynárajú špekulácie, že Gran Turismo 7 by eventuálne mohlo výjsť na Playstation 5 ako launch titul.

Marek Jaroš