Grand Theft Auto V dnes oslavuje presne 5 rokov

Poďme si zaspomínať, ako sme vydanie GTA V vnímali pred piatimi rokmi.

Kto by nepoznal Grand Theft Auto V? Pravdepodobne najväčší a najúspešnejší videoherný projekt v histórii herného priemyslu v najbližších dňoch prekoná hranicu 100 miliónov predaných kusov. Zaradí sa tak k dvom ďalším hrám, ktorým sa podarilo prejsť cez tento míľnik – Minecraft a Tetris. Obom ďalším hrám to trvalo zhruba rovnako, avšak GTA V bolo dostupné na najmenší počet platforiem.

Žiadna hra v hernom priemysle neprekonala toľko Guinnessových rekordov, ako za úvodné dni prekonalo GTA V. Za 3 dni od vydania sa hre podarilo stanoviť sedem nových svetových rekordov, medzi ktorými bola samozrejme najrýchlejšie predávaná hra ale aj najlepšie zarábajúci zábavný produkt na svete. Najúspešnejšiemu filmu Avengers: Infinity War sa v kinách podarilo stanoviť rekord, 1 miliarda dolárov za 11 dní. Hre Grand Theft Auto V sa to podarilo za tri dni. Hra je tak populárna, že na Wikipedii má vlastnú stránku o tom, ako prebiehaj vývoj.

GTA Online má momentálne viac hráčov, ako WoW a LOL dokopy a užívateľská základňa neustále rastie. Rockstar Games totiž do GTA Online neustále pridáva obsah, zatiaľ čo singleplayerového DLC sme sa nedočkali. Každý mesiac od vydania v roku 2013 sa hra drží medzi 10. najlepšie predávanými hrami v Británii. To je 60 mesiacov vkuse.

Možno neuveríte, ale na stránke máme viac ako 700 článkov, v ktorých sme písali o GTA V, či už sú to novinky o hre, trailery, rôzne módy alebo údaje o predajoch, v ktorých Grand Theft Auto V figurovalo na popredných priečkach. Tu je niekoľko zaujímavých článkov:

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site