Greedfall Game

Greedfall príde na next-gen konzoly. Spoločne s novým obsahom

26 novembra, 2020 Marek Jaroš

Vývojári už pracujú na Playstation 5 a Xbox Series X verzií hry.

Ešte v Septembri minulého roka vývojári zo štúdia Spiders pod taktovkou Focus Home Interactive vydali vcelku zaujímavé RPG s názvom Greedfall. To hráčov celkom zaujalo, užívateľské hodnotenie PS4 verzie má na metacritic skóre 7.8/10.

V našej recenzií hra dostala 7.3/10, a Lukáš o hre v záverečnom hodnotení napísal toto: “Greedfall si užijete, pretože ide o komplexné RPG so všetkým, čo k tomu patrí. Avšak človeku s mierne pozorným okom môže na hre začať vadiť až príliš veľa nedostatkov.”

Každopádne, vývojári sa dnes podelili o skvelú správu. Hre sa podarilo predať viac ako 1 milión kusov! A zrejme sa jej podarí predať kusov aj viac, nakoľko hra príde aj na Playstation 5 a Xbox Series X. Samozrejme, bavíme sa o vylepšenej verzií hry, ktorá vyťaží viac z výkonu nových konzol. Old-gen verziu hry si viete na nových konzolách zahrať už dnes, vďaka spätnej kompatibilite.

Aby toho nebolo málo, vývojári sľúbili aj nový obsah. Pôvodne ho robiť nechceli, no zrejme zmenili svoje plány. Či bude zdarma, alebo príde ako platené DLC, nateraz nie je známe.

https://twitter.com/greedfall/status/1332006401544216578

Marek Jaroš