Grid PC HW poziadavky

GRID od Codemasters vám na disku zaberie 100 giga

15 júla, 2019 Lukáš Kanik

Oficiálne PC požiadavky pre GRID.

Spoločnosť Codemasters dnes oznámila oficiálne PC požiadavky na nový závodný titul GRID. Reštart tejto populárnej série sa dostaví na všetky platformy až v Októbri, konkrétne 11.10.2019. PC hráči však budú mať možno problém s tým, koľko hra zaberie na disku.

Podľa PC požiadaviek Grid na Steame hra zaberie až 100 GB na pevnom disku. Pri aktuálnom trende si čoskoro nebudeme môcť nainštalovať na terabajtový disk viac, ako 9 hier. Stogigová hra už nie je ničím výnimočným, so 4K textúrami sa nad túto hodnotu dostali Forza, Gears of War, Quantum Break aj Call of Duty.

Čoraz viac sa tak približujeme k tomu, že pre nás bude výhodnejšie si hru zahrať cez niektorú zo streamovacích služieb. Napríklad taký Google Stadia. Namiesto sťahovania 100GB alebo inštalovania z dvoch diskov, si hru zapneme behom niekoľkých sekúnd z akéhokoľvek zariadenia. Aj to má v našich končinách stále isté obmedzenia, pretože niektorí nemajú prístup k rýchlej sieti. Hra s objemom 100GB tiež môže dostať rekordne veľké patche.

GRID na PC bude navyše využívať DirectX 12 a beží na vlastnom EGO engine z dielne Codemasters. Na rovnakom engine bežia všetky ostatné závodné hry, vrátane tohtoročných Dirt Rally 2.0 aj F1 2019. Všetko o GRID nájdete tu.

Oficiálne PC požiadavky GRID:

GRID PC poziadavky

Sledujte ma: