GRID od Codemasters vám na disku zaberie 100 giga

Grid PC HW poziadavky

Oficiálne PC požiadavky pre GRID.

Spoločnosť Codemasters dnes oznámila oficiálne PC požiadavky na nový závodný titul GRID. Reštart tejto populárnej série sa dostaví na všetky platformy až v Októbri, konkrétne 11.10.2019. PC hráči však budú mať možno problém s tým, koľko hra zaberie na disku.

Podľa PC požiadaviek Grid na Steame hra zaberie až 100 GB na pevnom disku. Pri aktuálnom trende si čoskoro nebudeme môcť nainštalovať na terabajtový disk viac, ako 9 hier. Stogigová hra už nie je ničím výnimočným, so 4K textúrami sa nad túto hodnotu dostali Forza, Gears of War, Quantum Break aj Call of Duty.

Čoraz viac sa tak približujeme k tomu, že pre nás bude výhodnejšie si hru zahrať cez niektorú zo streamovacích služieb. Napríklad taký Google Stadia. Namiesto sťahovania 100GB alebo inštalovania z dvoch diskov, si hru zapneme behom niekoľkých sekúnd z akéhokoľvek zariadenia. Aj to má v našich končinách stále isté obmedzenia, pretože niektorí nemajú prístup k rýchlej sieti. Hra s objemom 100GB tiež môže dostať rekordne veľké patche.

GRID na PC bude navyše využívať DirectX 12 a beží na vlastnom EGO engine z dielne Codemasters. Na rovnakom engine bežia všetky ostatné závodné hry, vrátane tohtoročných Dirt Rally 2.0 aj F1 2019. Všetko o GRID nájdete tu.

Oficiálne PC požiadavky GRID:

GRID PC poziadavky

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site