Grounded

Grounded je nová survival hra od tvorcov The Outer Worlds

15 novembra, 2019 Marek Jaroš

Autori The Outer Worlds si v hre s názvom Grounded spravili menšiu odbočku do survival žánru.

Jedným z prekvapením večera počas Xbox Inside bolo aj oznámenie novej hry od Obsidian Entertainment, Grounded. Ide o survival titiul, ktorý ponúka ale menší zvrat. A to menší platí doslova, totižto vaša postava je menšia ako obyčajný mravec.

Podľa všetkého sa dočkáme first-person titulu, ktorý sa bude odohrávať na záhrade nejakého rodinného domu. Spolu s vašimi priateľmi si tak budete budovať pevnosť a odolávať útokom otravných mravcov a nebezpečných pavúkov.

Obsidian bol doteraz známy hlavne vďaka RPG hrám. Predsa len, do ich portfólia patria hry ako Fallout: New Vegas či The Outer Worlds. Bude zaujímave sledovať, ako sa vývojári tohto žánru zhostia. Avšak, podľa svol CEO, Feargusa Urquaharta, vývojári sa na výzvu tešia: “Grounded je projekt, na ktorý sa celý náš tím veľmi teší. Hovoríme o nás ako o kreatívnom štúdiu a nevieme sa dočkať, ako prinesieme naše skúsenosti do survival žánru.”

Hru si zahráme už na jar budúceho roka. Na PC a XBOX One bude dostupná prostredníctvom Xbox Game Passu. Avšak, vyjde aj na Steame v Early Access programe.

Marek Jaroš