Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

GTA-6

GTA 6 - detaily, dátum vydania, PC verzia, všetko čo vieme

GTA 6 je na rade, kedy hra vyjde? Bude PC verzia? Všetky info, ktoré doteraz vieme

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Red Dead Redemption 2 je už niekoľko mesiacov na trhu a naplno je rozbehnutý aj Red Dead Online. Na rade je teraz nové GTA 6, ktorého vývoj má byť v plnom prúde. GTA V je stále najrýchlejšie predávanou hrou histórie herného priemyslu a prekonať to dokáže len jedna hra. Nástupca slávnej série.

Poďme sa pozrieť na všetky informácie, ktoré o GTA 6 máme. Zisťovali sme, kedy by mohol nastať dátum vydania, či bude PC verzia a na aké konzoly vyjde. Detailov je zatiaľ extrémne málo, no od vydania GTA V ubehlo už viac ako päť rokov. V roku 2019 bude hra oslavovať šiesty rok od vydania. Rozdiel medzi vydaním posledných dvoch hier od Rockstar Games je päť rokov.

GTA 6 - Dátum vydania, PC verzia

Pred zhruba rokom sme priniesli o Grand Theft Auto 6 prvé detaily. O ich zverejnenie sa postaral Youtube kanál The Know, ktorý mal vraj zdroj v Rockstar Games. Podľa zdroja by mal byť dátum vydania GTA 6 niekedy v roku 2020 až 2022. To znamená, hra vyjde definitívne na nové platformy - PlayStation 5 a nový Xbox, ktorý je momentálne vo vývoji pod označením Scarlett (respektíve Xbox Two). GTA VI tak vyjde najneskôr na jeseň roku 2022.

PC verzia GTA 6 bude definitívne vo vývoji tiež. Už predaje Grand Theft Auto V dokázali, že na PC sa hru oplatí vydať, aj keď s oneskorením. Rockstar Games PC verziu vydal o päť mesiacov neskôr, ako konzolovú verziu. PC verzia GTA VI teda vyjde najneskôr na Jar roku 2023.

Dôvodom, prečo hra vyjde tak neskoro, je veľkosť projektu. Vývoj GTA V zabral sedem rokov. Nasledoval vývoj Red Dead Redemption 2, ktorý sa v štúdiu robil celých osem rokov. Nové GTA pre novú generáciu konzol tak môže byť vo vývoji tiež sedem, až osem rokov v prípade, že Rockstar bude chcieť priniesť podobnú kvalitu. Na jednej hre v štúdiu pracuje viac ako 3000 ľudí.

Prvé detaily o novom Grand Theft Auto VI zo zdroja v Rockstar Games

Podľa uniknutých informácií to bude prvá hra GTA, v ktorej bude hlavnou postavou žena. Nevieme, či bude postáv viac, ako v prípade poslednej hry, ale Rockstar Games aj v prípade Red Dead Redemption 2 dokázal, že dokáže zvládnuť kontinuálny príbeh z pohľadu viacerých postáv.

GTA 6 Leak foto

MASÍVNY LEAK Z GTA 6 - niekto zverejnil desiatky videí z hry

Nemusí to byť výhradne systém prepínania medzi postavami, ako v päťke, môže to byť pokračovanie príbehu, ktoré sa odohráva niekoľko rokov pred alebo po udalostiach v hlavnej hre. Red Dead Redemption 2 je tiež hrou, ktorá nám ukazuje, akým smerom sa bude GTA VI uberať. S mnohými postavami v hre budeme môcť viesť rozhovory, interakcie a svet bude reagovať na naše rozhodnutia.

Čo je dôležité, už Red Dead dokázal, že hráč bude mať možnosť hrať rôznymi štýlmi a svet bude na jeho herný štýl reagovať. Toto sa môže preniesť do GTA 6 a svet môže reagovať napríklad na to, koľko ľudí zabijeme šialenou jazdou po uliciach.

Kde sa bude odohrávať Grand Theft Auto 6?

Rockstar Games už v roku 2013 potvrdilo, že nápadov na zasadenie novej hry má mnoho. Päťka sa vrátila do štátu San Andreas a priniesla nový pohľad na svet. Podľa tajných zdrojov ale Rockstar Games pracuje na hre, ktorá by sa znova mala odohrávať vo Vice City. V realite teda v oblasti Miami. Mohli by tak využiť teplé podnebie, ale aj močiare, či oceán.

GTA 6 Screenshot 15

Prvé screenshoty z GTA 6 - Vyzerá to na next-gen titul?

V roku 2012 boli v Rockstar nápady o veľkom zdieľanom svete pre GTA Online, v ktorom by boli prepojené mapy San Andreas aj Vice City. Hráči by tak mohli mať možnosť navštevovať rôzne mestá aj v Online svete. Napokon to skončilo tak, že sa GTA Online odohráva len na mape GTA V.

Tiež sa hovorilo o hre, ktorá by sa mala odohrávať naprieč celými Spojenými štátmi. Niečo v štýle The Crew, hry od Ubisoftu, ktorá tiež spracovala na jednu mapu celú Severnú Ameriku. Toto je ale nepravdepodobné z toho dôvodu, že Rockstar Games vo svojich hrách využíva jedinečné dialógy. Preto sú trasy medzi objektívami misií zvyčajne kratšie.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený