GTA 6

GTA 6 – detaily, dátum vydania, PC verzia, všetko čo vieme

25 januára, 2019 Lukáš Kanik

GTA 6 je na rade, kedy hra vyjde? Bude PC verzia? Všetky info, ktoré doteraz vieme

Red Dead Redemption 2 je už niekoľko mesiacov na trhu a naplno je rozbehnutý aj Red Dead Online. Na rade je teraz nové GTA 6, ktorého vývoj má byť v plnom prúde. GTA V je stále najrýchlejšie predávanou hrou histórie herného priemyslu a prekonať to dokáže len jedna hra. Nástupca slávnej série.

Mohlo by ťa zaujímať: GTA VI vyjde v roku 2022, budeme hrať za ženu!

Poďme sa pozrieť na všetky informácie, ktoré o GTA 6 máme. Zisťovali sme, kedy by mohol nastať dátum vydania, či bude PC verzia a na aké konzoly vyjde. Detailov je zatiaľ extrémne málo, no od vydania GTA V ubehlo už viac ako päť rokov. V roku 2019 bude hra oslavovať šiesty rok od vydania. Rozdiel medzi vydaním posledných dvoch hier od Rockstar Games je päť rokov.

GTA 6 – Dátum vydania, PC verzia

Pred zhruba rokom sme priniesli o Grand Theft Auto 6 prvé detaily. O ich zverejnenie sa postaral Youtube kanál The Know, ktorý mal vraj zdroj v Rockstar Games. Podľa zdroja by mal byť dátum vydania GTA 6 niekedy v roku 2020 až 2022. To znamená, hra vyjde definitívne na nové platformy – PlayStation 5 a nový Xbox, ktorý je momentálne vo vývoji pod označením Scarlett (respektíve Xbox Two). GTA VI tak vyjde najneskôr na jeseň roku 2022.

PC verzia GTA 6 bude definitívne vo vývoji tiež. Už predaje Grand Theft Auto V dokázali, že na PC sa hru oplatí vydať, aj keď s oneskorením. Rockstar Games PC verziu vydal o päť mesiacov neskôr, ako konzolovú verziu. PC verzia GTA VI teda vyjde najneskôr na Jar roku 2023.

Dôvodom, prečo hra vyjde tak neskoro, je veľkosť projektu. Vývoj GTA V zabral sedem rokov. Nasledoval vývoj Red Dead Redemption 2, ktorý sa v štúdiu robil celých osem rokov. Nové GTA pre novú generáciu konzol tak môže byť vo vývoji tiež sedem, až osem rokov v prípade, že Rockstar bude chcieť priniesť podobnú kvalitu. Na jednej hre v štúdiu pracuje viac ako 3000 ľudí.

Prvé detaily o novom Grand Theft Auto VI zo zdroja v Rockstar Games

Podľa uniknutých informácií to bude prvá hra GTA, v ktorej bude hlavnou postavou žena. Nevieme, či bude postáv viac, ako v prípade poslednej hry, ale Rockstar Games aj v prípade Red Dead Redemption 2 dokázal, že dokáže zvládnuť kontinuálny príbeh z pohľadu viacerých postáv.

Nemusí to byť výhradne systém prepínania medzi postavami, ako v päťke, môže to byť pokračovanie príbehu, ktoré sa odohráva niekoľko rokov pred alebo po udalostiach v hlavnej hre. Red Dead Redemption 2 je tiež hrou, ktorá nám ukazuje, akým smerom sa bude GTA VI uberať. S mnohými postavami v hre budeme môcť viesť rozhovory, interakcie a svet bude reagovať na naše rozhodnutia.

Čo je dôležité, už Red Dead dokázal, že hráč bude mať možnosť hrať rôznymi štýlmi a svet bude na jeho herný štýl reagovať. Toto sa môže preniesť do GTA 6 a svet môže reagovať napríklad na to, koľko ľudí zabijeme šialenou jazdou po uliciach.

Kde sa bude odohrávať Grand Theft Auto 6?

Rockstar Games už v roku 2013 potvrdilo, že nápadov na zasadenie novej hry má mnoho. Päťka sa vrátila do štátu San Andreas a priniesla nový pohľad na svet. Podľa tajných zdrojov ale Rockstar Games pracuje na hre, ktorá by sa znova mala odohrávať vo Vice City. V realite teda v oblasti Miami. Mohli by tak využiť teplé podnebie, ale aj močiare, či oceán.

V roku 2012 boli v Rockstar nápady o veľkom zdieľanom svete pre GTA Online, v ktorom by boli prepojené mapy San Andreas aj Vice City. Hráči by tak mohli mať možnosť navštevovať rôzne mestá aj v Online svete. Napokon to skončilo tak, že sa GTA Online odohráva len na mape GTA V.

Tiež sa hovorilo o hre, ktorá by sa mala odohrávať naprieč celými Spojenými štátmi. Niečo v štýle The Crew, hry od Ubisoftu, ktorá tiež spracovala na jednu mapu celú Severnú Ameriku. Toto je ale nepravdepodobné z toho dôvodu, že Rockstar Games vo svojich hrách využíva jedinečné dialógy. Preto sú trasy medzi objektívami misií zvyčajne kratšie.

GTA 6

Sledujte ma: