GTA V 140 million sold

GTA V predalo 140 miliónov kusov, RDR2 má 36 miliónov

9 februára, 2021 Lukáš Kanik

Take-Two sa podelilo s predajmi a finančnými výsledkami.

Tretí kvartál finančného roka zhodnotil aj vydavateľ Take-Two Interactive a zhrnul všetky príjmy, ktoré mu vynášajú značka 2K Games, Rockstar Games a Private Division. Tak ako všetky spoločnosti, aj Take-Two vykazuje rekordné finančné výsledky.

V prvom rade si musíme povedať, ako sa darilo Grand Theft Auto 5, hre vydanej ešte v roku 2013. GTA V za posledný rok predalo neskutočných 20 miliónov kusov a v roku 2020 zarobilo viac, ako všetky ostatné roky od vydania. O rekordných zárobkoch v roku 2020 sme písali už tu. Do konca roka 2020 GTA V predalo až 140 miliónov kusov. Hre sa podarilo predať dve desiatky miliónov aj napriek tomu, že bola zdarma na Epic Games Store.

GTA V vyjde aj na tretiu generáciu konzol počas svojej životnosti. V roku 2021 sa dočkáme graficky vylepšenej verzie GTA V a GTA Online na PlayStation 5 a Xbox Series X. Všetko o GTA V nájdete na týchto stránkach.

Prečítaj si aj:
Toto je najkrajší grafický mód do GTA V – Trailer

Skvele sa predával aj Red Dead Redemption 2. Rockstar Games zaznamenal 36 miliónov predaných kusov. NBA 2K21 predal slušných 8 miliónov kusov aj keď cena tejto hry sa na next-gen platformy zvýšila na 70 dolárov. Take-Two bol prvý vydavateľ, ktorý oznámil zvyšovanie cien.

Predaje hry Mafia: Definitive Edition neboli zverejnené, ale podľa vydavateľa sa predávala lepšie, ako očakávali. A to najmä v Európe.

Celkovo si Take-Two Interactive na účet pripísalo 860 miliónov dolárov len za posledný štvrťrok 2020, ktorý končil 31.12.2020. Je to trochu menej, ako pred rokom avšak utrácanie hráčov na mikrotransakciách narástlo o 57%. 85% príjmov firmy pochádza z digitálnych predajov, celkovo až 728 miliónov dolárov. Celú finančnú správu nájdete tu.

Do GTA Online pribudne nový exotický ostrov a obrovská lúpež!

Sledujte ma: