GTA V Michael counting money

GTA V predalo 150 miliónov kusov

3 augusta, 2021 Lukáš Kanik

A to ešte nevyšla verzia pre deviatu generáciu konzol.

GTA V sa predáva ako teplé rožky. Osem rokov po vydaní je to jedna z najpredávanejších hier súčasnosti a Rockstar Games oslavuje ďalší míľnik.

Predaje hry GTA V prekročili 150 miliónov kusov, v čom sú započítané verzie pre Xbox 360, PS3, PC, Xbox One a PlayStation 4. Hra sa samozrejme predáva aj na nové konzoly, hoci tieto svoju verziu ešte nemajú. 145 miliónov mala hra na konte pred dvoma mesiacmi.

Majitelia konzol PlayStation 5 a Xbox Series X dostanú vlastnú nextgen verziu už v Novembri, konkrétne 11.11.2021. Táto bude obsahovať niekoľko grafických vylepšení a rýchle časy načítania.

Prečítaj si aj 
Ako by vyzerali muži v GTA hrách, keby sa stali ženami? Uvidíte na videu

V rovnakom čase vyjde standalone verzia GTA Online, ktorá bude predstavovať lacnejší vstup do sveta GTA Online pre nových hráčov. Cena plnej hry na Steame je momentálne 15 eur, ale štandardne ju Rockstar predáva za 30 eur.

Séria GTA má na konte 350 miliónov kusov

Hoci vyšlo už sedem veľkých dielov GTA, ten posledný sa postaral o viac ako tretinu všetkých predajov z celej série. Rockstar oznámil, že GTA hry predali celkovo viac ako 350 miliónov kusov, čo ju radí medzi najvplyvnejšie značky v hernom priemysle.

Vedcom sa podarilo vytvoriť skutočne fotorealistické GTA V vďaka AI

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.