GTA V Michael counting money

GTA V predalo viac ako 155 miliónov kópií, Red Dead Redemption 2 atakuje 40 miliónov

4 novembra, 2021 Marek Jaroš

Take-Two zverejnilo predaje svojich najväčších open-world značiek.

Rockstar sa pre mnohých stalo synonymom úspechu. A veru, pri pohľade na predaje jeho open-world titulov nemožno nesúhlasiť.

GTA V, ktoré vyšlo 17. Septembra 2013 (viac ako 8 rokov dozadu!) k dnešnému dňu predala viac ako 155 miliónov kópií. A to ešte len v Marci budúceho roka príde verzia pre Playstation 5 a Xbox Series S|X, ktorá určite pomôže ďalším predajom.

Red Dead Redemption 2 sa takej popularite neteší. No predaje by jej závidela nejedná AAA hra. Hra za 3 roky, odkedy je vonku, predala viac ako 39 miliónov kópií. O tom, že aj v tomto prípade ide o veľký úspech svedčí aj fakt, že hra za svojich prvých 8 dní predala viac kusov, ako pôvodný titul za 8 rokov.

Pokračovanie má problémy, o chvíľu vyjde remake

Tak či onak, Take-Two aj Rockstar môžu byť spokojní s predajmi svojich značiek. Navyše, nezdá sa, že by prísun peňazí z GTA Online nejako oslaboval. A hoci hráči netrpezlivo čakajú na GTA 6, vyzerá to tak, že si ešte chvíľu budú musieť počkať. Objavili sa totiž správy, že vývoj pokračovania sa nachádza v developerskom pekle. Dokonca mal byť celý vývoj reštartovaný.

Navyše, už o pár dní vyjde kolekcia remake titulov GTA 3, GTA: Vice City a GTA: Sand Andres pod spoločným názvom GTA: Trilogy.

Prešiel som celú mapu Red Dead Redemption 2. Peši.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.