The Witcher 3 Geralt

Hackeri predali zdrojový kód Witcher 3, Cyberpunk 2077 v aukcii

12 februára, 2021 Lukáš Kanik

Ukradnuté dáta firmy CD Projekt RED boli včera predmetom aukcie.

Ako sme vás informovali v krátkych správach, hackeri na včera poobede naplánovali aukciu, na ktorej predávali ukradnuté dáta spoločnosti CD Projekt RED. Na privátnom fóre mali záujemcovia zaplatiť vstupné 0,1 BTC (takmer 4000 eur) a v aukcii mal byť vydražený zdrojový kód hier The Witcher 3 a Cyberpunk 2077. Súčasťou kódu The Witcher 3 má byť aj vylepšená verzia na PlayStation 5 a Xbox Series X.

Hackeri napadli sieť CD Projekt RED pred pár dňami (ako sa to stalo si prečítate tu). Podarilo sa im ukradnúť zdrojové kódy k hrám Gwent, The Witcher 3 aj Cyberpunk 2077 a okrem toho aj účtovníctvo, dáta z personálneho oddelenia, dokumenty pre investorov a ďalšie. Navyše, všetky dáta v štúdiu zakryptovali. CD Projekt potvrdil, že osobné informácie hráčov sa hackerom nepodarilo získať. Hackeri uviedli, že za 48 hodín začnú dáta predávať online a tak aj urobili.

Hackeri vydražili zdrojové kódy za minimálne 1 milión, najviac za 7

Zdroj vxundergound uviedol, že aukcia bola skutočne úspešná. Vyvolávacia cena za zdrojové kódy hier bola 1 milión dolárov. Presná suma nebola zverejnená, ale bolo to určite viac, záujemcov totiž bolo niekoľko. Cena, za ktorú bolo možné dáta kúpiť okamžite, bola 7 miliónov dolárov.

Kto zdrojový kód kúpil? Mohol to byť jednotlivec, hackerské skupiny a dokonca sa hovorí aj o tom, že ho kúpila vláda.

Zdrojové kódy hier sú úplne odomknuté súbory bez ochrany DRM, teda voľne prístupné modely, zvuky, textúry, dialógy, texty, rôzne configy a samozrejme aj naprogramované riadky kódu. Ak sa k dátam dostanú moderi, mohli by teoreticky opraviť hru rýchlejšie, ako CD Projekt RED.

SPRÁVA DŇA: CD Projekt RED pod útokom hackerov, sieť prelomená

Sledujte ma: