HALO Infinite Keyart

Halo Infinite bude mať zrejme free-to-play multiplayer

31 júla, 2020 Marek Jaroš

Bude toto veľké lákadlo Microsoftu?

O Halo Infinite sa od poslednej Xbox prezentácie toho popísalo veľa. Niektorí boli sklamaní z toho, ako hra vyzerá. Iní zas hanili Microsoft za to, že prezentáciu next-genu začal hrou, ktorá bude bežať aj na 7 rokov starej konzole XBOX One.

Tak či onak, zavládlo sklamanie. Avšak Microsoft sľúbil, že pri hre má ešte nejaké to eso v rukáve. A tým esom môže byť bezplatný multiplayer. Aspoň to teda naznačuje írsky predajca.

Ten na svojich stránkach, zrejme predčasne, uvádza, že Halo Infinite ponúkne 120fps a free-to-play multiplayerový zážitok. 

120fps bude zrejme pri 1080p rozlíšení, nakoľko vieme, že hra pôjde na Xbox Series X v 4K/60. Zaujímavejšia časť sa však týka multiplayeru. Ten by mal byť zrejme zdarma. Vďaka tomu by hru hrávalo oveľa viac hráčov. Zatiaľ to však berte iba ako nepotvrdenú špekuláciu. Viac informácií by sme sa mohli dozvedieť v Auguste. Jednak bude GamesCom konferencia a taktiež sa šušká, že aj Microsoft by mal mať ďalší stream.

Aktualizácia správy: Microsoft potvrdil, že Halo Infinite multiplayer bude zdarma pre všetkých, na Xbox Series X pobeží v 120fps.

 

Marek Jaroš