Halo Infinite Multiplayer Screenshot 2

Halo Infinite práve vyhralo súboj o zákazníka v tohtoročnej sezóne

16 novembra, 2021 Lukáš Kanik

COD: Vanguard a Battlefield 2042 pri ňom pôsobia ako nedorobky

Tento rok je špecifický tým, že v rovnakej predvianočnej sezóne vychádza Call of Duty, Battlefield ale aj Halo. Tri najznámejšie FPS značky v hernom priemysle. Včerajšie bombastické vydanie free-to-play multiplayeru Halo Infinite však konkurenciu zadupalo do zeme.

Early Access hry Battlefield 2042 je výsmechom do tváre fanúšikov a hra je takmer nehrateľná. Sužuje ju katastrofálna optimalizácia, bugy, kvôli ktorým je nutné opustiť zápas, progres v režime Portal je zastavený a po obsahovej stránke ide len o zlomok toho, na čo sme boli zvyknutí. Hra neobsahuje kampaň, ani voice chat a režim Hazard Zone je skôr vlažný. Aj preto sme sa rozhodli, že naša recenzia v Piatok vyjde bez hodnotiacej známky, tú potom doplníme po vydaní hry s Day 1 patchom.

COD Vanguard na druhej strane vyšiel bez obľúbených režimov CTF a Control a v hre chýbajú aj ranked režimy. Rovnako ide o zážitok plný bugov a glitchov.

Oba produkty sa už predávajú za plnú cenu, ale zaslúžili by si nálepku Beta, alebo skôr niekoľko mesačný odklad.

Naopak, Microsoft vydal free-to-play multiplayer Halo Infinite skôr. A to v takom stave, že ostatné hry jej ho môžu len závidieť. Absolútne vyladená, plynulá, responzívna hra bez bugov a glitchov, s plnou podporou cross-play a cross-save. Stále síce obsahuje nálepku Beta, ale to skôr preventívne – do vydania Halo Infinite ostávajú ešte tri týždne a tak majú vývojári čas na dodatočné opravy.

V Halo Infinte funguje všetko, dokonca si môžete rank rozdeliť podľa platformy. K progresu v Battle Passe existujú určité výhrady, ale samotný gameplay je fantasticky vyladený. A za hru nedáte ani cent.

Halo Infinite je tretia najhranejšia hra na Steame

Microsoftu sa v strede týždňa podarilo dostať multiplayer medzi obrovské masy ľudí. Večer si hru len na Steame zaplo naraz cez 270-tisíc ľudí a hra je aj dnes tretia nahranejšia na celej platforme.

Ďalšie státisíce si Halo Infinite zaplo v aplikácii Xbox na PC (alebo Microsoft Store) a samozrejme hra vyšla aj na Xbox One či Xbox Series X a S.

Launch multiplayeru sa podaril a už teraz som zvedavý, koľko ľudí sa pripojí do hry cez víkend. Microsoftu sa v krátkej dobe podarilo úspešne spustiť dve hry. Forza Horizon 5 totiž za jeden týždeň prilákala viac než 8,5 milióna hráčov.

Free-to-Play multiplayer Halo Infinite vyšiel dnes, sťahujte na PC a Xbox

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.