Halo Infinite

Halo Infinite vyjde výrazne neskôr, ako sme čakali

9 decembra, 2020 Marek Jaroš

Halo Infinite príde o rok neskôr, ako sa pôvodne zamýšľalo.

Zrejme si väčšina z vás spomína na prvú hernú ukážku z Halo Infinite, ktorú Microsoft ukázal v Júli. Bohužiaľ, do pamäte hráčov sa zapísala vďaka slabému grafickému vizuálu.

Netrvalo dlho a svoju chybu si vývojári priznali. Halo Infinite nutne potrebovalo viac času. A tak v Auguste padlo ťažké, no správne rozhodnotnutie. Hra bude odložená.

Rok vývoja navyše pre grafiku

Vývojári v najnovšom blogu hovoria, že hra príde na jeseň v roku 2021. Prakticky tak majú rok vývoja navyše, ktorý im pomôže dotiahnuť svoju víziu do zdarného konca.

Ku cti vývojárom slúži, že sa na nič nevyhovárajú. Sami sú si vedomí toho, že hra vyzerala po grafickej stránke zle. Aj na to, že ju označovali ako “work-in-progress”. No zároveň dodávajú, že primárnym cieľom spomínaného prvého dema bolo ukázať nové možnosti v hrateľnosti, a nie grafiku. Na tej odvtedy poriadne zapracovali a stále ju aktívne vyvíjajú.

Mohlo by vás zaujímať:
Únik informácií odhaľuje novinky ohľadom Halo Infinite

To znamená, že vylepšená bude globálna iluminácia, ambientné osvetlenie, tiene, volumetrické svetlo či obloha a atmosféra. Odstránený mal byť aj problém s doskakovaním LOD či textúr, ktorý sa objavil v demo ukážke. Zmien sa dočkalo aj dynamické osvetlenie či hmla. Prakticky celá grafická stránka hry bola prekopaná.

Zrejme najlepšie možné riešenie by bolo, ak by vývojári kompletne odstrihli XBOX One verziu hry. O tom sa chvíľu aj špekulovalo, no dnes bližšie informácie nemáme.

Live service hra, avšak bez loot-boxov

Hoci si väčšina hráčov teší na príbehovú stránku hry, veľký dôraz je kladený aj na multiplayer. Halo Infinite bude live service hra. To znamená, že bude dostávať pravidelné updaty s novým obsahom v podobe máp, zbraní či vylepšení.

Dobrou správou je, že hra nebude mať žiadne loot-boxy ani iné náhodné elementy. Za peniaze si nebudete môcť kúpiť ani nijakú inú výhodu voči ostatným hráčom. Ak však do hry investujete čas alebo peniaze, mali by ste presne vedieť, čo za túto “investíciu” získate.

Pri live service hovorili, že sa nebudú báť experimentovať, no budú počúvať komunitu. To znamená, že sú si vedomí toho, že nie každý ich nápad bude prijatý kladne. Ak im to dá komunita najavo, nebudú mať problém hru upraviť na žiadosť svojej komunity. Predsa len chcú vytvoriť hru, ktorú hráči budú radi hrať.

Na záver tu máme ešte zopár screenshotov. Prvé dva sú z multiplayerovej mapy.

Marek Jaroš