Microsoft oficiálne potvrdil Halo: The Master Chief Collection pre PC

Halo The Master Chief Collection PC

Microsoft včera konečne ukončil mesiace plné špekulácii a ohlásil Halo: The Master Chief Collection pre PC.

Fanúšikovia Halo série sa konečne dočkali. Po mesiacoch plných špekulácii a rumorov Microsoft včera ohlásil to, čo aj tak každý vedel. Halo: The Master Chief Collection prichádza na PC.

Kto by si myslel, že sa jedná o jednoduchý port, je na omyle. Microsoft vybudoval všetky hry priamo od základov pre PC. Očakávať tak môžeme prepracované ovládanie myšou a klávesnicou, ale aj plnohodnotné nastavenie grafiky, tak ako sme na PC zvyknutý – ultrawide, neobmedzený framerate či nastavenie zorného pola (FOV). Rovnakou samozrejmosťou pri PC verzii je aj 4K a podpora HDR.

A aké tituly kolekcia vlastne obsiahne?

  • Halo: Combat Evolved Anniversary
  • Halo 2 Anniversary
  • Halo 3
  • Halo 3 ODST
  • Halo 4
  • Halo Reach

Jediným veľkým FPS titulom z Halo série, ktorý v kolekcii bude chýbať je Halo 5: Guardians. Navyše, aj majitelia MCC na XBOX One sa dočkajú Halo Reach. Zadarmo dostanú multiplayerovú časť a za bližšie nešpecifikovaný poplatok dostanú singleplayer kampaň.

Kolekcia však nevyjde naraz, ale postupne. Ako prvý titul vyjde Halo Reach a nasledovať ho budú ostatné tituly v chronologickom poradí. Microsoft to vysvetľuje tým, že každému titulu chce pred vydaním dopriať dostatok priestoru na to, aby vyšiel v najlepšej možnej podobe. Myslím si, že je to tak správne. Fanúšikovia si radšej nejaký čas počkajú, ako by im potom hru mala znepríjemňovať kopa bugov a iných problémov.

Mnoho hráčov však poteší nasledujúca správa. Halo: The Master Chief Collection vyjde na PC nie len na Microsoft Store, ale aj na Steame. Avšak, cenu kolekcie a ani dátum vydania prvého titulu zatiaľ nepoznáme.

Marek Jaroš

Mám 21 rokov a na CentrumHer.eu to s Lukášom ťahám už takmer 6 rokov. A ak práve nehrám najnovšie pecky, tak ma nájdete na MatFyze kde študujem, alebo s mojou priateľkou Saši 🙂
Marek Jaroš

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site