Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Hasbro chce znovu vydať staršie hry Transformers. Activision ale stratil pevné disky

Momentálne nevedia, kde sa disky s hrami nachádzajú

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Transformers Fall of Cybertron

Zástupcovia spoločnosti Hasbro, ktorá sa zaoberá výrobou a predajom hračiek, mali možnosť sa porozprávať s fanúšikmi na San Diego Comic Con. Novinkou pre fanúšikov Transformers je nová séria akčných figúrok Gamer Edition, ide o figúrky inšpirované rôznymi hrami Transformers.

Prirodzene tak padla otázka, či Hasbro nechystá aj znovu-vydanie starších hier Transformers na nové konzoly. Napríklad extréme populárny Transformers: Fall Of Cybertron alebo jeho prequel Transformers: War For Cybertron či Transformers: Devastation od PlatinumGames.

Hasbro prekvapivo prezradilo, prečo to nie je také jednoduché. Activision totiž netuší, kde má pevné disky s hrami, teda so zdrojovým kódom od týchto hier:

"Bohužiaľ, Activision si nie je istý, na akých pevných diskoch sa v ich budove hry nachádzajú. Keď spoločnosť požiera spoločnosť, ktorá požiera spoločnosť, veci sa stratia, a to je veľmi frustrujúce. Dúfam, že teraz, keď sa dohoda s Microsoftom a Xboxom pohla dopredu, že preveria všetky archívy a každý pevný disk, aby to všetko našli, pretože je to jasná voľba do Game Passu. Chceme, aby sa tie hry vrátili späť a ľudia mali možnosť si ich zahrať."

Hasbro teda dúfa, že Microsoft prejde všetky archívy Activisionu, každý pevný disk a nakoniec hry Transformers prídu do Game Passu. Už teraz vieme, že ak sa tak stane, hráči si ich budú môcť vychutnať v 4K rozlíšení a 60FPS vďaka automatickému vylepšeniu na konzolách Xbox.

Je však zaujímavé dozvedať sa, že niektoré firmy ani nevedia, kde majú uložené hry. Nuž, nech si ich Activision stiahne z Torrentu.

Update 2.8.2023: Activision tvrdí, že zdrojové kódy má

Lulu Cheng Meservey, šéfka korporátnych záležitostí Activisionu, upresnila, že Hasbro sa mýli a Activision v skutočnosti má zdrojové kódy od starších hier Transformers a nikdy neboli stratené. 

Call of Duty Modern Warfare 2019

Jim Ryan dostal možnosť mať všetky Activision hry na PS do roku 2027, vybral si COD

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry