Heavy Rain predalo len 5.3 milióna kusov

Spolu s aférou z Quantin Dream vyplávali aj zaujímavé čísla.

Quantic Dream má v poslednej dobe poriadne rušno. Nielenže finišujú práce na chystanom titule Detroit: Become Human, do toho ešte museli riešiť aj problémy s bývalými zamestnancami, ktorí sa sťažovali na pracovné pomery vo firme.

Avšak popri spomínanej afére sa z firmy dostali aj iné, zaujímavé informácie. Napríklad taký Heavy Rain, ktorý vyšiel ešte v roku 2010 zhltol dohromady 40 miliónov eur. Z toho len 16 bolo použitých na hru, ostatné išli na marketing. O to viac šokujúci je fakt, že hra do Mája 2017 predala len 4.5 milióna kusov. Odvtedy už predala ďalších viac ako 800 tisíc a tak má hra momentálne predaje na úrovni 5.3 milióna kópii. To je prekvapivo malé číslo vzhľadom na to, že hra má potrebnú kvalitu ešte aj dnes, po takmer 8 rokoch.

Budget pre Beyond: Two Souls sa vyšplhal na 20 miliónov (len vývoj). Zaujímavejšie sú však čísla pre aktuálne vyvíjanú hru, Detroit: Become Human. Ten má na vývoj vyčlenených len 30 miliónov eur. To je na dnešné pomery prekvapivo nízka cena za vývoj AAA hry. Navyše, keď jej vývoj trvá dlho, nakoľko sme hru videli prvýkrát v roku 2015 ma Paris Games Week. Každopádne, hra by mala vyjsť v prvom polroku tohto roka.

Marek Jaroš

Marek Jaroš

Mám 21 rokov a na CentrumHer.eu to s Lukášom ťahám už takmer 6 rokov. A ak práve nehrám najnovšie pecky, tak ma nájdete na MatFyze kde študujem. Alebo s mojou priateľkou, Saši 🙂
Marek Jaroš
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site