Herné demá znižujú predaje o polovicu

1 júla, 2013 Lukáš Kanik

Aspoň to vyplýva z prieskumu agentúry EEDAR, ktorá skúmala predaje hier na Xbox 360.

Herný vývojár Jesse Schell prezentoval na konferencii Gamelab v Barcelone najnovšie čísla, ktoré sa týkajú výskumu predajov na platforme Xbox 360. Zamerali sa hlavne na demá a ich vplyv na predaje.

Priemerná hra na Xbox 360, ktorá sa prezentovala trailermi predá 525 000 kusov za 6 mesiacov. Hra, ktorá dostane aj demo, spolu s trailermi predá v priemere len 250 000 kusov.

Hry, ktoré nedostanú ani demo, ani trailer predajú ledva 100 000 kusov za prvých 6 mesiacov a k propagácii ich dostane len info a obchod Xbox Live. Je však otázne, ako tento prieskum vplýva na PC hráčov. Pri PS hrách si ľudia demo sťahujú hlavne z dôvodu otestovania svojho počítača, aby sa po kúpe plnej hry nemuseli strachovať o hardvérové požiadavky.

Tiež by som rád vedel, ako demo vplýva na veľké tituly, ako Need For Speed, Call of Duty alebo Battlefield, ktorých predaje sú niekoľko miliónové a práve NFS a BF ponúkajú možnosť si hru zahrať pred vydaním. Momentálne prebieha obroda, čo sa demo verzií týka a veľké množstvo hier vám dovolí si hru zahrať v krátkej, či orezanej ukážke, či už v deme alebo beta-teste.

Chceli by ste na našich stránkach sekciu s novými demami každých pár dní? Dajte vedieť do komentov.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články