Playstation 5 and Xbox Series X

Hernému priemyslu sa darí aj vďaka koronavírusu

17 septembra, 2020 Redakcia

Čo hráči hrávajú najviac a ako trávia voľný čas?

Svetová pandémia ochorenia Covid-19 zasiahla všetky odvetvia priemyslu na svete. Niektoré odvetvia dopadli horšie, iné lepšie. Napríklad, prakticky úplne zastal cestovateľský priemysel, či služby, hotelierstvo a rekreácia.

Na druhej strane, všetka zábava v elektronickej forme prosperovala. Samozrejme, prepadli sa aj akcie herných spoločností, rovnako ako všetkých firiem na burzách. Herné spoločnosti boli však prvé, ktoré sa z pádu spamätali. Ľudia totiž voľný čas v karanténe najviac trávili pri televízoroch, počítačoch, konzolách a na mobiloch.

Aj preto sa darilo službám ako Epic Games Store, Steam, skvelé predaje zaznamenalo Nintendo a ľudia viac trávia aj v online kasínach ako www.24kasino.com. Samozrejme, na všetkých týchto službách utrácajú peniaze za skiny do Fortnite, kredity, mikrotransakcie, DLCčka a samozrejme, nové hry.

Top Hry na Steame September 2020

Počas pandémie mnoho vývojárov pracovalo z domu a tak sa vývoj niektorých hier spomalil. Iní zase situáciu využili na to, aby vydali svoje menšie hry, napríklad Fall Guys. Z tejto malej hry sa stala senzácia a momentálne je už piaty týždeň za sebou najpredávanejšia hra na Steame. Zároveň bola najsťahovanejšou hrou v službe PlayStation Plus.

Zvýšené objemy prijímov sa dozvedáme vďaka veľkým spoločnostiam ako Activision, Ubisoft a Epic, ktoré sú povinné zverejňovať svoje finančné výsledky každý štvrťrok. V prípade Activisionu sa objem peňazí v digitálnych nákupoch zdvojnásobil oproti roku 2019. GTA V zase zarobilo najviac peňazí za jeden štvrťrok, odkedy hra vyšla v roku 2013.

Je príchod nových konzol dobre načasovaný?

Mnohí neverili, že Xbox a PlayStation dokážu preraziť v dobe pandémie. Mnoho ľudí totiž prišlo o prácu, iní viac šetria a kúpiť si konzolu za 500 eur je viac než nechcený výdavok. Microsoft myslel aj na týchto ľudí a v ponuke má službu Xbox All Access, vďaka ktorej získate nový Xbox Series X alebo S za mesačný poplatok len 35, respektíve 25 dolárov. To je suma, ktorú ľudia mesačne utratia za jednu, dve večere.

Aj Sony a Microsoft samozrejme pocítili dopady pandémie a konzoly sa nevyrábajú v takom množstve, v aké dúfali. Na konci roka sa teda môže stať, že nových konzol bude nedostatok.

V každom prípade, herný priemysel môže z pandémie len vyťažiť a zatiaľ sa mu to darí. Filmový, ani hudobný priemysel už nemajú šancu sa dotiahnuť na herný svet.

Dátum a cena vydania PlayStation 5: 19. November, 499€

Redakcia
Sleduj nás