Ikea Gaming Setup

Hernú konzolu vlastní polovica amerických domácností

20 júla, 2021 Lukáš Kanik

Pandémia nakopla herný priemysel.

Spoločnosť Consumer Technology Association, ktorá každoročne organizuje technologickú výstavu CES zverejnila report o stave amerických domácností a ich prístupe k technológiám.

Z prieskumov vyplýva, že sa technológiám v Amerike darí a domácností sú viac naklonené k nákupom nových zariadení. Až 39% domácností plánuje nákup nového zariadenia najbližší rok a jedným z dôvodov je pandémia. Najväčší nárast zaznamenali smartfóny, herné konzoly a televízory.

Hernú konzolu má doma 53% Američanov

Prieskum CTA ukázal, že hernú konzolu už vlastní 53% domácností, čo je o 10% viac ako pred rokom. 30% domácností plánuje nákup hernej konzoly ďalších 12 mesiacov, čo je zvýšenie záujmu až o 43%. Keby bolo dostupných viac kusov PS5 a Xbox Series X, toto číslo by bolo iste vyššie. O svoje sa postaral aj Nintendo Switch, ktorý sa dlhodobo drží na špičke predajov herných konzol.

Nextgen konzolu má doma 26% domácností v Amerike a old-gen konzolu má stále 41% domácností. Z tých 30% čo plánuje nákup konzoly, 21% chce next-gen konzolu a 15% domácností plánuje nákup old-gen konzoly.

Smart reproduktor má doma až 41% Američanov a 23% domácností plánuje jeho nákup najbližší rok. 4K Ultra HD TV má dnes 52% domácností v Amerike takže sa dá povedať, že v roku 2021 je 4K rozlíšenie prevažným štandardom.

Herný priemysel je už väčší, než filmový a športový v US dokopy

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.