CentrumHer Herný Podcast Spotify

Herný podcast #16 – Microsoft kupuje Bethesdu, Playstation 5 spoznalo cenu

22 septembra, 2020 Marek Jaroš

Komentovaný prehľad toho najpodstatnejšieho, čo sa stalo v hernom priemysle.

Každý týždeň komentovaný pohľad na tie najzaujímavejšie témy, ktoré sa dejú v hernom priemysle. Náš nový herný podcast nájdete na platforme Spotify, na Google PodcastsApple Podcasts či v aplikáciach Anchor a RadioRepublic.

Herný podcast #16

Microsoft včera podvečer prekvapil asi každého. Za 7.5 miliardy dolárov odkúpil Bethesdu a spolu s ňou aj všetky jej IP. V podcaste sme sa zamysleli nad tým, čo takáto obrovská akvizícia znamená do budúcna nie len pre Microsoft, ale aj celý herný priemysel.

Druhou veľkou témou tohto dielu je Playstation 5. Tá sa minulý týždeň dočkala odhalenia ceny aj dátumu vydania. Pozreli sme sa na launch tituly a exkluzivity. Tu sme sa zamysleli nad klamlivou komunikáciou zo strany Sony, kde viaceré “PS5 exkluzivity” prídu aj na PS4. A taktiež sme sa pozastavili aj nad nezvládnutými predobjednávkami a divnými praktikami CZSK e-shopov.

A na záver sme vám predstavili viacero skvelý hier, ktoré vychádzajú v nasledujúcich týždňoch. Dominujú predovšetkým tituly ako Mafia Remake či Crash Bandicoot 4.

Marek Jaroš