CentrumHer Herný Podcast Spotify

Herný podcast #17 – Crunch v Cyberpunku, nový Xbox, Spider-Man Remastered aj Genshin Impact

6 októbra, 2020 Marek Jaroš

Komentovaný prehľad toho najpodstatnejšieho, čo sa stalo v hernom priemysle.

Každý týždeň komentovaný pohľad na tie najzaujímavejšie témy, ktoré sa dejú v hernom priemysle. Náš nový herný podcast nájdete na platforme Spotify, na Google PodcastsApple Podcasts či v aplikáciach Anchor a RadioRepublic.

Herný podcast #17

Na začiatku sme sa pozreli na jednu z najväčších hier tohto roka, Marvel’s AvengersO hre prakticky vôbec nepočuť a budete prekvapený, aké malé množstvo hráčov ju hráva. Porovnali sme to s hrami ako Kingdom Come: Deliverance či Deep Rock Galactic. Ako takú iskierku nádeje pre vývojárov však ponúka No Man’s Sky. Akú? To sa dozviete v podcaste!

Našou ďalšou témou bol crunch. Najnovšie sa s ním musia vysporiadať v poľskom štúdiu CD Projekt RED. To aktuálne pracuje na dokončení RPG hry Cyberpunk 2077Hra je však hotová a tak vývojári zvyšný čas do vydania využijú na odstránenie čo najväčšieho množstva bugov.

Zas a znova sme neobišli ani Microsoft a Sony. V posledných dňoch sa k nám dostali dojmy od zahraničných novinárov a influencerov. A aj tu je vidieť obrovský rozdiel v komunikácií oboch spoločností. Zatiaľ čo Sony prezentovalo konzolu len japonským influencerom a nepustilo ich ani len do dashboradu konzoly, Microsoft v pohodičke rozposlal konzolu viacerým zahraničným redakciám a technologickým youtuberom.

Pri Sony sme ešte chvíľu ostali a venovali sa novým ukážkam z remasteru Spider-Mana. V podcaste sme sa s Lukášom rozhovorili o chybách, ktoré Sony pri tomto titule urobilo. A že ich nebolo veru málo!

A nakoniec sme neobišli ani najnovší hit, Genshin Impact. Lukáš sa rozhovoril o dojmoch z hry, ktoré sa nedostali do recenzie. A prezradil aj príbeh z hry, ktorý sa oplatí počuť (alebo zahrať)!

Marek Jaroš