CentrumHer Podcast o Hrách Herný Podcast

Herný podcast #19 – Hráme Watch Dogs Legion, reklamy v hrách, nedostatok PS5 a výzva fanúšikom

26 októbra, 2020 Marek Jaroš

Komentovaný prehľad toho najpodstatnejšieho, čo sa stalo v hernom priemysle.

Každý týždeň komentovaný pohľad na tie najzaujímavejšie témy, ktoré sa dejú v hernom priemysle. Náš nový herný podcast nájdete na platforme Spotify, na Google PodcastsApple Podcasts či v aplikáciach Anchor a RadioRepublic.

Herný podcast #18

Počas týźdňa nám do redakcie dorazil Watch Dogs Legion a Lukáš ho už niekoľko dní poctivo hrá, aby vám na embargo (29. Október) priniesol recenziu. V podcaste sa s nami podelil o svoje prvé dojmy z hry.

Neobišli sme ani kontroverziu minulého týždňa – NBA 2K a reklamy. V podstate ide o to, že po zapnutí akéhokoľvek herného módu vás hra núti pozerať reklamu. Navyše, tie sa nedajú preskočiť. Navyše neuveríte, s akou absurdnou výhovorkou vývojári prišli.

Ďalšou správou, ktorá minulý týždeň zaujala, bolo vyhlásenie šéfa Xboxu, Phila Spencera. Ten povedal, že hry od Bethesdy si svoju hodnotu (7.5 miliardy amerických dolárov) zarobia aj bez toho, aby vychádzali na Playstation 5. Tým v podstate zaujal veľmi jasné stanovisko k tomu, ako to s Bethesdou bude. Prečo to dáva pre Microsoft skvelý zmysel a ako to pasuje do ich plánov s Xboxom sme rozobrali spoločne s Lukášom.

Sony nám prisľúbilo Playstation 5 na recenziu. Avšak, až mesiac po vydaní. A keďže nám obom e-shopy povedali, že konzolu na launch nám nedoručia, snažili sme sa prísť na to, kde a akým spôsobom by ste ju mohli 19. Novembra zohnať.

A v poslednej, tragikomickej téme máme na vás, našich slušných fanúšikov, jednu prosbu 🙂

Marek Jaroš