CentrumHer Herný Podcast Spotify

Herný Podcast #8 – Sú hry príliš lacné? Pozreli sme sa na Cyberpunk 2077 a Marvel’s Avengers

29 júna, 2020 Marek Jaroš

Plno škandálov, koniec lacným hrám, ale aj náš pohľad na Cyberpunk 2077 a Marvel’s Avengers.

Každý týždeň komentovaný pohľad na tie najzaujímavejšie témy, ktoré sa dejú v hernom priemysle. Náš nový herný podcast nájdete na platforme Spotify, na Google Podcasts, v aplikácii Anchor a RadioRepublic.

Herný Podcast #8

V poslednej dobe čelí herný priemysel viacerým závažným obvineniam. Väčšinou ide o obvinenia so sexuálneho obťažovania. Viacero ľudí z Ubisoftu preto muselo odísť. No obvinený bol aj Chris Avellone, ktorý pracoval na viacerých projektoch zároveň. Kontrakt s ním rozviazali ako Techland, tak aj Paradox Interactive.

Okrem iného zaujalo aj vyhlásenie bývalého šefa Playstationu, Shawna Laydena, podľa ktorého sú hry príliš lacné. Každou generáciou stúpajú vývojárom náklady, no cena hier ostáva. On sám je za to, aby vznikalo viac 10-15 hodinových hier, pretože náklady na vývoj dnešných hier sa stávajú neudržateľnými.

Koniec Júna ponúkol aj dlho-očakávané prezentácie dvoch veľkých jesenných hier – Cyberpunk 2077 a Marvel’s Avengers. A zatiaľ čo hra od CD Projekt RED sa javí ako ašpirant na hru roka, pri Avengeroch sa nevieme zbaviť pocitu, že gameplay bude nudný.

A aby ste vedeli, načo sa prvý prázdninový mesiac tešiť, v podcaste sme vám priniesli zoznam titulov, ktoré v Júli vychádzajú.

Ak sa vám podcast páči, budeme radi, ak mu dáte follow a poviete o ňom svojim známym. Ak máte nápady a rady, ako ho vylepšiť, alebo nejakú zaujímavú tému, ktorú by sme mohli prebrať, dajte nám vedieť. Kľudne aj v komentároch dole pod článkom.

Marek Jaroš