Hitchhiker Wallpaper

Hitchhiker – Recenzia

20 apríla, 2021 Lukáš Kanik

Aké je to byť stopárom bez spomienok?

Hitchhiker je unikátna mysteriózna adventúra, v ktorej sa dostanete do kože stopára. Neviete však, ako ste sa ocitli v aute, s kým ste, kde smerujete ani či je to celé sen, alebo skutočnosť.

V hre sa ocitnete v spoločnosti piatich ľudí naprieč piatimi epizódami. Na ceste vás budú sprevádzať farmár, servírka ale aj utečenec a každý z nich ponúka unikátny príbeh na rozprávanie. 90% hry sú dialógy, takže sa oplatí pozorne počúvať, primerane reagovať a vnímať ich správanie. České alebo slovenské titulky tu nenájdete, hra je pre rozsiahle dialógy vhodná len pre anglicky hovoriacich hráčov.

Hitchhiker sleduje príbeh stopára, ktorému sa stratila priateľka. K zisteniu čo sa stalo a ako ju nájsť, mu pomôžu práve spoločníci. Avšak všetci hovoria skôr obrazne, len málo kedy vám povedia niečo konkrétne a tak si musíte minulosť ale aj prítomnosť spájať sami. Dialógy – respektíve ich monológy sú však extrémne kvalitne narozprávané a je to jedna z hier, kde podanie postáv skutočne vyniká.

Na cestách sa budete pohybovať aj po rôznych prostrediach. Napríklad po farmárskych poliach, na púšti, v reštaurácii, či po uliciach predmestia. Čas od času sa budete mať možnosť zapojiť do environmentálnych hádaniek a v kufri auta budete musieť vyriešiť aj elektrický obvod. Hádanky sú jednoduché, hravé a mohlo ich byť viac.

Okrem dialógov v hre moc niet čo robiť. Môžete sa obzerať na prednom sedadle auta alebo v spomínanej reštaurácii a skúmať okolie. Pred sebou budete mať pár interaktívnych predmetov a ruksak. Väčšinu predmetov budete používať presne v momente, kedy vás ostatné postavy na to vyzvú. Celkom zaujímavá bola minihra na začiatku, kedy som musel riešiť hádanku moderátorky z rádia. Rozhodne sa oplatí sledovať okolie a hľadať stopy, pomôžu vám v odkrývaní príbehu.

Jazdou so spoločníkmi vás bude sprevádzať aj jemná, melodická hudba. Grafika je skôr minimalistická a do štýlu a zasadenia sa rozhodne hodí. Každý zo spoločníkov potom ponúka ešte svoj vlastný mini-príbeh a každý z nich je v inom umeleckom štýle. Niektorý je kreslený, iný je rozprávaný vo forme kaleidoskopu.

Najsilnejšou stránkou hry Hitchhiker sú skvele a zaujímavé nadabované dialógy. Okrem toho tu zas tak veľa hernej náplne nie je a túto jednohubku zvládnete prejsť behom pár hodín. Ak máte radi zaujímavé, možno trochu fantastické príbehy, Hitchhiker stojí za zváženie v nejakej výraznej zľave, napríklad na Steame.

Hitchhiker 19,99€
  • 7/10
    Príbeh - 7/10
  • 6/10
    Gameplay - 6/10
  • 7/10
    Grafika, zvuk - 7/10
6.7/10

Verdikt

Okrem absolútne fantastického dabingu a dialógov hra moc neponúka a rôznych interakcií, či hádaniek mohlo byť viac.

Sending
User Review
5 (1 vote)
Lukáš Kanik
Sledujte ma: