Horizon Forbidden West

Horizon Forbidden West ukázaný v 14-minútovej gameplay ukážke z PS5

27 mája, 2021 Marek Jaroš

Vývojári predstavili nové fičúry v hre Horizon Forbidden West.

Včerajší deň plný akcie zakončila Sony so svojim State of Play streamom. Ten sa tentokrát zameral na ďalšiu očakávanú exkluzivitu, Horizon Forbidden West.

V takmer 14-minútovej gameplay ukážke nám vývojári predstavili viaceré novinky. Tie sa týkajú prevažne pohybu, zbraní a vybavenia do súbojov.

Horizon Forbidden West prinesie podmorský svet

Druhá hra sa odohrávajú pol roka po udalostiach z Horizon Zero Dawn. Aloy sa presúva na západ do San Francisca, kde stretáva nie len nových priateľov, ale aj nepriateľov. K nepriateľom bude patriť aj kmeň Tenakth. Ten je nebezpečný najme preto, že disponuje schopnosťou ovládnuť robotické zvieratá. Ako sa k tejto schopnosti dostal zistíme až priebehom hry.

Vďaka presunu hry do nového prostredia vývojári mohli priniesť nové, neopozerané prostredia San Francisca. To nám ponúka nové možnosti. Aloy môže preskúmavať svet z výšky, vďaka rôznym budovám či stromom. No taktiež, vďaka novému kusu techniky – potápacej maske, môže preskúmavať podmorský svet.

V gameplay ukážke bol kladený veľký dôraz na súbojový systém. Aj ten sa dočkal zaujímavých noviniek. Aloy má k dispozícií nové gadgety či nové typy munície. Vďaka tomu máte viac taktických možností, ako pristúpiť k súboju. Toto, a ešte viac si budete môcť upgradovať na stanovištiach, tzv. workbench.

Vylepšenia sa dočkalo aj zariadenie na rozšírenú realitu, ktoré má Aloy pripnuté k uchu, tzv. Focus. Tentokrát vám dokáže zvýrazniť body, na ktorých môže šplhať, no taktiež vám pomôže overridnúť ešte viac strojov, ako v prvej hre.

Ak ste čakali na dátum vydania, sklamem vás, ten ohlásený nebol. No už len fakt, že Sony o hre začína rozprávať naznačuje, že vydanie by mohlo byť bližšie, ako si myslíme. O dva týždne tu máme E3, 10. Júna štartuje aj Summer Game Fest, takže dátum vydania sa môžeme dozvedieť už čoskoro.

Horizon Forbidden West príde niekedy v budúcnosti na Playstation 4 a Playstation 5.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Marek Jaroš