MIR4 Steam Crypto Game

Hra MIR4 od vydania raketovo rastie, lebo hráči v nej ťažia kryptomenu

31 augusta, 2021 Lukáš Kanik

Na Steame má väčšinou negatívne recenzie.

MIR4 je nové kórejské MMORPG ktoré pripomína skôr ťahovú stratégiu, ako klasické MMO. Hra bola vytváraná primárne na mobily, ale vyšla aj na počítače, na Steame. Od vydania ubehlo sedem dní a MIR4 neustále naberá viac a viac hráčov.

Recenzie nie sú nejako priaznivé, hra má hodnotenie len 38%. Hráči sa sťažujú najmä na to, že je to skoro priamy port z mobilov, vývojári dokonca neprepísali ani popisky „Tap here“ na „Click here.“ Dôvod, prečo ju ľudia hrajú, je však nečakaný.

V hre je totiž možné získať kryptomenu DRACO, ktorú vývojárske štúdio WeMade momentálne oceňuje na 2 doláre. Hneď na vydanie sa cena tejto kryptomeny vyšplhala až na 200 dolárov, potom padla na 30 a postupne klesá.

Hráči musia pre získanie kryptomeny v hre pripojiť svoj herný účet ku Googlu, Facebooku alebo Apple účtu, dosiahnuť level 40 a doslova vyťažiť dostatok hernej meny Darksteel. Vďaka nej si potom môžu vycraftiť kryptomenu DRACO. Vývojári budú cenu kryptomeny regulovať tak, že upravia rýchlosť ťaženia Darksteel priamo v hre.

Počet aktívnych hráčov naraz deň po vydaní bol 6000, deň na to 8,5 tisíca, týždeň po vydaní je to už 19-tisíc.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.