Hráč požiadal o vrátenie peňazí za Bioshock Infinite, nechcel prijať krst

17 apríla, 2013 Lukáš Kanik

Prečítajte si, aké dôvody mal Breen Malmberg k tomu, aby požiadal ValvE o vrátenie peňazí za hru.

Začiatok Bioshock Infinite sa totiž nesie v duchu náboženstva, ktoré musí Booker DeWitt prijať, či chcete alebo nie. Ide o baptistický krst – ponorenie do svätých vôd Columbie. Hráč nemá na výber a aby sa posunul v hre, musí sa dať pokrstiť k tomuto náboženstvu.

Niektorým to však môže vadiť a so svojou virtuálnou postavou to prežívajú až príliš. Breen Malmberg požiadal ValvE o vrátenie peňazí, pretože tento úkon na začiatku hry je proti jeho presvedčeniu.

Takto vyzerá úvod jeho žiadosti:

„Chcel by som vrátenie peňazí/výmenu tejto hry (Bioshock Infinite) za Steam kredit z dôvodu, že ju nemôžem hrať.

Nemôžem ju hrať, pretože na samom začiatku hry je sekvencia, ktorá je proti môjmu náboženskému presvedčeniu a nemôžem bez toho v hre pokračovať. Nevedel som, že v hre je táto časť a nemohol som to vedieť pred kúpou, pretože nebola uvedená v žiadnom traileri, preview ani screenshotoch, či ďalších marketingových materiáloch.

Hráč je nútený spraviť voľbu, ktorá sa extrémne rúha môjmu náboženstvu (kresťanstvo) aby bolo vôbec možné pokračovať – ja som teda nútený (s čistým svedomím) prestať hrať a nemôžem si užiť ďalších 99% obsahu v hre.“

ValvE mu peniaze vrátilo bez problémov. Pravdou však je, že krst na začiatku hry priamo súvisí s celým vývojom v hre a teda bez neho by musel byť napísaný úplne iný príbeh. Ako vidíte, nájdu sa aj takí, ktorým to vadiť môže.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články