Kid playing games

Hráči pod 18 rokov v Číne môžu po novom hrať len hodinu denne cez víkendy a sviatky

30 augusta, 2021 Lukáš Kanik

Nové nariadenie čínskej vlády.

Čínska vláda znovu zasahuje do hier a snaží sa obmedziť vysedávanie detí za počítačmi. Nedávno zaviedli systém, ktorý deťom znemožní hranie v noci. Hráči sa musia medzi 22:00 a 08:00 ráno do hry prihlasovať tvárou. Ak chcú v noci pri hrách vysedávať deti, musia sa im do hry prihlásiť rodičia cez rodičovský účet.

Novinka čínskej vlády ide ešte ďalej. Vláda nariadila vydavateľom hier, aby zaviedli ďalšie obmedzenia pre hráčov mladších ako 18 rokov, informuje Guardian.

Po novom, deti a mladiství budú môcť hrať len 1 hodinu denne v Piatok, Sobotu, Nedeľu a počas štátnych sviatkov. A to len od 20:00 do 21:00 večer. Vláda vydvateľom nariadila, že deti sa do hry musia registrovať a prihlasovať pod reálnym menom, a vydavateľ im nesmie udeliť prístup do hry mimo vyhradenej hodiny.

Ak tento systém budú chcieť deti obísť, budú musieť použiť prihlásenie cez rodičovský účet. Vláda chce zaviesť kontroly, cez ktoré bude sledovať dodržiavanie týchto nariadení. Kontrolami sa zamerajú priamo na herné spoločnosti.

Vláda týmto chce dosiahnúť zdravý mentálny život detí a mladistvých a obmedziť vznik závislostí. Na Slovensku keby deťom zakazovali sa hrať na kompoch, tak by asi začali chodievať von, chlastať s kamarátmi, tak neviem čo je lepšie.

V Číne sa ľudia do hier začnú prihlasovať tvárou

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články