SteelSeries Arctis 7P pre PlayStation 5

Hráči si môžu zaplatiť za to, aby niekoho vykopli z hry, systém si patentovalo Sony

21 októbra, 2021 Lukáš Kanik

Nie Vote to Kick ale Pay to Kick.

Votekick je jedným z obľúbených nástrojov adminov serverov online hier na to, aby udržiavali slušnú komunitu na serveri. Tento systém poznáme z hier od Valve ale aj z Battlefieldu. Ľudia tak môžu nominovať neposlušných hráčov a ostatní rozhodnú o jeho vykopnutí zo serveru.

Sony si však pre PlayStation hráčov dalo zaregistrovať nový patent, ktorý môže tento systém zmeniť. Zo systému Votekick sa môže stať Pay to Kick.

Priplatiť si za vykopnutie hráča zo servera?

Patent s celým názvom „Spectators Vote to Bench Players in a Video Game“ umožní sledujúcim (spectatorom na serveri, Twitchi) hlasovať o tom, aby poslali nejakého hráča na lavičku. Hlasovacie menu má mať štyri možnosti – Vyhodiť hráča z hry, Varovať hráča aby sa zlepšil, Odoslať hráčovi správu alebo Ponechať v hre.

Hráč bude z hry vyhodený až keď sa nazbiera dostatok hlasov sledujúcich. Ostatní hráči na serveri by mali dostať upozornenie, prečo bol konkrétny hráč vyhodený.

Patent však hovorí aj o možnosti zaplatiť si za vyhodenie hráča z hry. Sledovatelia budú mať tri možnosti, ako vyhodiť hráča za peniaze – buď zaplatia plnú sumu za vyhodenie, dajme tomu 20 dolárov. Alebo zaplatia len určitú časť, napríklad 2 doláre a zvyšok doložia ostatní sledujúci. Tretia možnosť je aukcia – sledovatelia dostanú možnosť prihodiť peniaze do aukcie na konci ktorej bude hráč vyhodený za najvyššiu sumu. Platiť by malo byť možné hernou menou a reálnymi peniazmi.

Tento zvrátený systém by mal zamieriť do e-športových hier. Napríklad si to vieme predstaviť v Gran Turismo 7, kde môžu počas vytrvalostných zápasov robiť škodu toxickí hráči.

Môže byť však aj zneužívaný. Streamerov napríklad môže takto z hry vyhadzovať toxická komunita a dnes ešte nie je jasné, komu poputujú peniaze za vykopnutie hráča.

EA uvoľnilo päť svojich patentov pre všetkých vývojárov, ktorí chcú pomôcť hendikepovaným hráčom

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.