Red Dead Redemption PS3 hra na PC

Hrať PS3 hry na PC budeme môcť už čoskoro, emulátor potiahne aj Red Dead Redemption

6 januára, 2019 Lukáš Kanik

Red Dead Redemption na PC beží prekvapivo dobre. Pozrite si video

Aj keď ja osobne nepochopím, ako môže niekto venovať roky svojho času do toho, aby na PC mohol hrať PS3 hry na emulátore, zjavne to niekoho stále baví. Najznámejší PS3 emulátor RPCS3 je už tak vymakaný, že na výkonnom PC dokáže potiahnuť niektoré PS3 hry v prekvapivej kvalite. Najnovšie vyšlo video z upravenej verzie emulátora, ktorý na PC spustí pôvodný Red Dead Redemption v slušných 23-30 FPS, bez grafických artefaktov.

Moderom sa podarilo vyriešiť otázky synchronizácie zvuku, opravili grafické nedostatky a prispôsobili aj ovládanie. Hoci k hraniu je nutný gamepad. V podstate je to už veľmi hrateľná verzia, no k takémuto behu hry budete potrebovať aspoň procesor Intel Core i9-9900K, ktorého cena sa pohybuje okolo 550 eur.

Čakať na emulátor PS3 hier na PC sa tak pravdepdobne neoplatí z finančného hľadiska a lepšie bude si kúpiť Xbox One, kde je Red Dead Redemption vo vylepšenej kvalite pre 4K rozlíšenie dostupný cez spätnú kompatibilitu.

Vlastne celkovo, čakať na emulátor, ktorý ledva spustí 12 rokov staré hry, je podľa mňa strata času, aj pre vývojárov tohto emulátora. Však dnes máme množstvo skvelých hier, ktoré sa oplatí zahrať. Zoznam najlepších nájdete tu.Sledujte ma: