Hrať PS3 hry na PC budeme môcť už čoskoro, emulátor potiahne aj Red Dead Redemption

Red Dead Redemption PS3 hra na PC

Red Dead Redemption na PC beží prekvapivo dobre. Pozrite si video

Aj keď ja osobne nepochopím, ako môže niekto venovať roky svojho času do toho, aby na PC mohol hrať PS3 hry na emulátore, zjavne to niekoho stále baví. Najznámejší PS3 emulátor RPCS3 je už tak vymakaný, že na výkonnom PC dokáže potiahnuť niektoré PS3 hry v prekvapivej kvalite. Najnovšie vyšlo video z upravenej verzie emulátora, ktorý na PC spustí pôvodný Red Dead Redemption v slušných 23-30 FPS, bez grafických artefaktov.

Moderom sa podarilo vyriešiť otázky synchronizácie zvuku, opravili grafické nedostatky a prispôsobili aj ovládanie. Hoci k hraniu je nutný gamepad. V podstate je to už veľmi hrateľná verzia, no k takémuto behu hry budete potrebovať aspoň procesor Intel Core i9-9900K, ktorého cena sa pohybuje okolo 550 eur.

Čakať na emulátor PS3 hier na PC sa tak pravdepdobne neoplatí z finančného hľadiska a lepšie bude si kúpiť Xbox One, kde je Red Dead Redemption vo vylepšenej kvalite pre 4K rozlíšenie dostupný cez spätnú kompatibilitu.

Vlastne celkovo, čakať na emulátor, ktorý ledva spustí 12 rokov staré hry, je podľa mňa strata času, aj pre vývojárov tohto emulátora. Však dnes máme množstvo skvelých hier, ktoré sa oplatí zahrať. Zoznam najlepších nájdete tu.Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site