Hry April 2021

Hry, ktoré by ti tento mesiac nemali ujsť (Apríl/Duben 2021)

4 apríla, 2021 Lukáš Kanik

Prehľad hier, ktoré vyjdú v štvrtom mesiaci roku 2021.

Korona nekorona, herný priemysel nedokáže zastaviť nič. Preto sa aj tento mesiac môžeme tešiť na množstvo skvelých hier, ktoré potešia hráčov všetkých žánrov, nechýbajú ani závody, či šport.

Mnoho hier sa dočká vylepšení na next-gen konzoly Xbox Series alebo PlayStation 5, ale dočkáme sa aj úplných noviniek. Nižšie sme pripravili prehľad zaujímavých hier, ktoré by vám nemali v mesiaci Apríl/Duben 2021 ujsť. Špeciálne dávame do pozornosti hru Oddworld: Soulstorm, ktorá príde hneď na vydanie do PlayStation Plus.

Outriders (PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC) – 1.4.2021

Outriders má svoju premiéru už za sebou, aj keď sa asi nepodarila podľa predstáv. Hra však aj po vydaní ponúkne tonu obsahu, keďže ide o third-person looter shooter na štýl Destiny. Navyše, podporuje plný cross-platform play, takže si hru užijete s kamarátmi aj na ostatných platformách. Hra je dostupná v Xbox Game Pass.

Oddworld: Soulstorm (PlayStation 5, PlayStation 4, PC) – 6.4.2021

Pokračovanie hry Oddworld: Abe’s Oddysee sleduje príbeh Mudokona Abea a ponúka originálne hádanky v spracovaní 2.5D plošinovky. Vývojári sa tento krát pohrali aj s vizuálnou stránkou a tak príbeh bude ešte zaujímavejší. Majitelia PlayStation konzol si hru užijú prakticky zdarma, v rámci predplatného PlayStation Plus.

MLB The Show 21 (PlayStation 5, PlayStation 4, PC) – 20.4.2021

Naopak, do Xbox Game Pass príde nový baseball s názvom MLB The Show 21 od Sony Interactive Entertainment. Áno, čítate správne – je to prvá hra od Sony, ktorá príde na Xbox a zároveň bude aj v Game Passe. Je to čudné, vidieť v traileri logo Xboxu a hneď na to logo PlayStationu, ale musíme si zvyknúť aj na tento štandard.

MotoGP 21 (PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox Series X/S) – 22.4.2021

Fanúšikovia závodných hier a najmä motoriek sa môžu tešiť na licencovaný simulátor MotoGP 21. Štúdio Milestone prinesie oproti starším ročníkom výrazne zlepšenú grafiku a závodenie na motorkách nebolo nikdy krajšie, ako práve teraz. Novinkou je aj to, že si budete musieť zájsť po motorku, ak z nej spadnete.

Judgment (PlayStation 5, Xbox Series X/S, Stadia) – 23.4.2021

Od tvorcov Yakuza v roku 2019 prišla na PlayStation 4 nová hra Judgment, ktorá si aj u kritikov vyslúžila pozitívne hodnotenia. Tento krát sa však dostane nie len na novú konzolu PlayStation 5, ale aj konzoly Xbox. Túto akčnú adventúru od Sega si tak budú môcť vychutnať aj majitelia Xboxu, PC hráči si ju môžu zahrať len cez Google Stadia.

Nier Replicant ver. 1.22474487139 (PlayStation 4, Xbox One, PC) – 23.4.2021

Square Enix chystá tento mesiac na vydanie v podstate remake pôvodnej hry z roku 2010, aj keď prinesie omnoho viac obsahu. Akčná post-apokalyptická sekačka naviaže na úspech Nier Automata a vyjde ako na konzoly, tak aj na PC Steam.

Total War: Rome Remastered (PC) – 29.4.2021

Aj Sega chystá remake staručkej hry a tento mesiac vyjde remasterovaná verzia stratégie Rome: Total War. Nová verzia prinesie vylepšenú grafiku, nové jednotky, krajšie efekty, podporu vysokých rozlíšení aj multiplayerové funkcie. Cena Remasteru je 30 eur na Steame.

Returnal (PlayStation 5) – 30.4.2021

Nová PlayStation exkluzivita Returnal príde na konci mesiaca. Štúdio Housemarque vytvorilo akčnú strieľačku s rogue-like prvkami, v ktorej sa vždy po smrti objavíte znovu na začiatku, avšak prostredie sa bude vždy meniť. Returnal navyše ponúkne aj hlboký príbeh a špičkový vizuál, takže sa máme na čo tešiť.

Nezabudnite si pozrieť celý zoznam PlayStation Plus hier na Apríl 2021, aj zoznam hier pre Xbox Games With Gold. Tento mesiac sa v službe Xbox Game Pass môžete tešiť na tieto hry:

  • Outriders
  • Empire of Sin
  • Undertale
  • Yakuza 6
  • NBA 2K21
  • Football Manager 2021
  • Octopath Traveler
  • Narita Boy
  • Genesis Noir
  • Star Wars Squadrons
Sledujte ma: