Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Hry pre deti

Hry ktoré odporúčame aj pre mladších hráčov (deti)

Ktorú hru je vhodné zakúpiť dieťaťu, aby nemalo nočné mory, ale poriadne sa zabavilo?

Profilový obrázok autora článku - Redakcia Redakcia

Vianoce sú už za nami, množstvo detí dostalo svoju prvú konzolu, prípadne si spravili radosť rodičia. Tak ako aj ja, určite aj množstvo z vás má doma malé deti. Každý chce svoje deti potešiť a hlavne na Vianoce. V tejto digitálnej dobe stavebnice či autíčka strácajú svoje čaro a čo raz viac rodín prepadáva herným konzolám. Treba dávať veľký pozor, čo zapnete deťom. Určite nezvolíte správne, ak 7-ročnému chlapcovi zapnete Gears 5, kde bude nepriateľom urezávať hlavy motorovou pílou (áno, aj také prípady sa dejú).

Z vlastnej skúsenosti viem, že keď malému dieťaťu zapnete nevhodnú hru (mne zapol bratranec, keď som mal 6 rokov Resident Evil 3) môže to spôsobovať strach v tmavých miestnostiach, prípadne aj nežiadúce pomočovanie a podobne. Nič pre zdravý vývin dieťaťa.

Tak už Vás nebudem viac napínať a poďme sa pozrieť na 5 hier, ktoré odporúčam pustiť deťom vo veku od 5 do 12 rokov.

1. Spyro: Reignited Trilogy

Malý fialový dráčik Spyro si už pred desiatkami rokov našiel svojich mladých fanúšikov. Jeho remaster je okúzľujúci, v hre je násilie len minimálne a v podstate s každou hrozbou si dráčik Spyro poradí svojim malým plamienkom. Môj syn si Spyro: Reignited Trilogy zamiloval, hra má jednoduché ovládanie, ktoré zvládne každé dieťa. Priznám sa, keď syn zaspí, aj ja sa rád vraciam do čias prvých PlayStation so Spyrom. Jedná sa o zábavu pre deti na desiatky hodín, nakoľko sa tu nachádzajú rovno 3 hry. Hra je určená len pre jedného hráča. Podľa autorov je hra vhodná pre deti od 7 rokov.

Spyro: Reignited Trilogy je možné si zahrať na Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Series S/X, PlayStation 4, Plastytion 5 a PC.

2. Gigantosaurus: The Game

Dinosaury sú u väčšiny deti veľmi obľúbene, v tejto hre si ich užijú nadmieru. Štvorica malých dinosaurov Rocky, Tiny, Mazu a Bill sa snažia zachrániť svoj svet. Popritom si užijú veľa zábavy a rôzne preteky. Ak máte viac ako jedno dieťa, výhodou tejto hry je lokálny kooperačný multiplayer. Gigantosarus: The Game je veľmi jednoduchá hra, pri ktorej si môže deti osvojiť ovládanie na svojej konzole. Podľa autorov je hra vhodná pre deti od 3 rokov.

Gigantosaurus: The Game je možné si zahrať na Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Series S/X, PlayStation 4, PlayStation 5 a PC.

3. Rayman Legends

Rayman je tu s nami už generácie. Rayman Legends je milá plošinovka, ktorá dokáže deti zabaviť na cele hodiny až dni. Hra ponúka rôznorodé levely a výzvy, určite si prídu na svoje aj rodičia. Po prejdení príbehovej časti sa vám odomkne väčšina levelov z predchádzajúcej hry Rayman Origins. Ak vám aj to bude málo, v hre sa nachádza aj futbalová mini hra. Rayman Legends je možné si zahrať až vo štvorici na jednej konzole, čo znamená, že môže hrať celá rodina. Hra ma jednoduché ovládanie, ale neskoršie levely sú celkom pre deti zložité, a tak budú musieť pomáhať rodičia. Podľa autorov je hra vhodná pre deti od 7 rokov.

Rayman Legends je možné si zahrať na Nintendo WiU, Nintendo Switch, Xbox360, Xbox One, Xbox Series S/X, PlayStation 3, Playstation 4, Playstation 5 a PC.

[#gallery size='1' ids='2443'] 

4. Lego hry (Lego Batman 3: Beyond Gotham, Lego Jurassic World, Lego Marvel´s Avengers,...)

Lego sa už dlhé roky pokúša presadiť nielen stavebnicovými kockami Lego, ale aj v rôznych hrách či filmoch. Všetky Lego hry sú v podstate na „jedno kopyto“. Sú vždy veľmi jednoduché, ponúkajú možnosť hry pre viacerých hráčov. Pri ostatných vyššie napísaných hrách si prídu na svoje aj hraví rodičia, avšak pri Lego hre by sa asi veľmi nudili. Hry sú podľa môjho názoru naozaj spravené hlavne pre detské spektrum, ale šikovnejšie dieťa by sa mohlo rovnako nudiť ako rodičia. Podľa autorov je väčšina Lego hier vhodná od 7 rokov.

Lego hry je možné si zahrať na Nintendo WiU, Nintendo Switch, Xbox360, Xbox One, Xbox Series S/X, Playstation 3, Playstation 4, Playstation 5 a PC

5. Crash Bandicoot N.Sane Trilogy

Samozrejme nemôže chýbať obľúbený Crash Bandicoot. Crash je veľmi zábavná postava, ktorú určite pozná každý. Crash Bandicoot N.Sane Trylogy je remaster 3 základných hier s Crashom. Hra má veľmi dobrý graficky dizajn, hrateľnosť, súboje s bossmi a rôznorodosť levelov. Pre šikovnejšie dieťa by to mohla byť jasná voľba. Crash som umiestnil na piate miesto pre jeho náročnosť, s niektorými levelmi by mal problém aj rodič, nielen dieťa. Hra je určená len pre jedného hráča. Ak zháňate hru na konzolu pre dievča, môžete si prehodiť hrateľnú postavu z Crasha na jeho sestru Coco. Ak budú deti spať, hru určite odporúčam aj rodičom, nudiť sa rozhodne nebudete. Podľa autorov je hra vhodná pre deti od 7 rokov.

Crash Bandicoot N.Sane Trilogy je možné si zahrať na Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Series S/X, PlayStation 4, PlayStation 5.

Hier pre deti je množstvo, avšak nie všetky sú kvalitné, či pre deti zaujímavé. Ak kúpite šikovnejšiemu dieťaťu niečo veľmi jednoduché, asi u neho neuspejete a samozrejme platí to aj naopak. Ak máte viac deti, ktoré sa často hádajú o ovládač, určite zvoľte hru pre viacerých hráčov a máte doma pokoj. Hry som vyberal osobne, všetky som hral aj so svojim 6-ročným synom. Všetky hry sme hrali na konzole Xbox One.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Redakcia

Redakcia

CentrumHer.eu je pôvodne český projekt založený v roku 2009. Dnes web vedie skupinka nezávislých autorov bez nároku na honorár a denne vám prinášame aktuálne novinky, zaujímavosti, trailery aj recenzie zo sveta videohier.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený