Hry roka podľa redaktorov CentrumHer.eu

Aké tituly by vybrali redaktori webu CentrumHer.eu, ak by mali vybrať hru roka?

Rok 2018 bol bohatý na skvelé hry, zaujímavosti či kontroverzie. Všetky podstatné momenty sme vám spísali v zhrnutí minulého roka. God of War, Red Dead Redemption 2, Marvel´s Spider-Man či Assassin´s Creed Oddysey. To je len zlomok z toho, za čo ste v našej ankete o hru roka hlasovali. Avšak, aké hry by si na titul “hra roka” vybrali redaktori webu CentrumHer.eu?

Jakub Fanta – Kingdom Come: Deliverence

Nemůžu si prostě pomoct, ale od posledního Zaklínače nevyšla hra, která by mě pohltila víc, než právě Kingdom Come. Vždyť právě skvělé souboje, těžký přístup a krásný svět je to, co od hry roku očekávám. Navíc jsem čech a zároveň velký fanoušek Dana Vávry, takže mé hodnocení zkrátka nemůže být plně objektivní. Bohužel, ani God of War, ani Red Dead Redemption 2, ani třeba Far Cry 5 ve mě nezanechali takový pocit, který jsem zažil v českém posázaví.

Kingdom Come: Deliverance – Recenzia

Lukáš Kaník – Red Dead Redemption 2

Tento rok som mal možnosť si zahrať tri najväčšie hry na PlayStation 4 a všetky tri boli absolútne fantastické. God of War priniesol zážitok v podobe skvelého príbehu, neľahkých súbojov a momentov, pri ktorých padala sánka. Spider-Man sa u mňa stal najlepšie spracovanou hrou podľa komiksu vôbec, no titul roka si u mňa odnáša Red Dead Redemption 2. Tá hra ma dokázala pohltiť na nepretržité hodiny, počas ktorých som sa ani raz nenudil. Svet RDR2 som si užil naplno aj pri pomalej jazde na koni, nasával som atmosféru, komunikoval som s uveriteľnými NPC a napokon som prežil neprekonateľný príbeh, ktorému v hrách bude len ťažko niečo konkurovať. Kvalita dabingu postáv, vývoj charakteru Arthura, špičkové momenty doplnené o parádnu hudbu a skvelá akcia vo mne zanechali kopec emócií. Red Dead Redemption 2 považujem za umelecké dielo, jedinečný životný zážitok a nakoniec aj dobrú investíciu.

Red Dead Redemption 2 – MEGARECENZIA

Marek Jaroš – Detroit: Become Human

Zrejme pôjdem mierne proti prúdu a väčšina hráčov so mnou nebude súhlasiť. Avšak, keďže Red Dead Redemption 2 už v rebríčku je, mojou druhou voľbou je práve Detroit: Become Human. Hoci David Cage je mnohými odsudzovaný, sci-fi témou sa u mňa trafil presne do čierneho. Jedná sa o hru, ktorá ma svojim príbehom, postavami a ich osudom chytila tak veľmi, že som bol pri nej doslova prikovaný. Quantic Dream pripravil hru, ktorá obrovskými krokmi posúva hranice svojho žánru.

Detroit: Become Human – Recenzia

Sleduj nás

Redakcia

CentrumHer.eu je pôvodne český projekt založený v roku 2009. Dnes web vedie skupinka nezávislých autorov bez nároku na honorár a denne vám prinášame aktuálne novinky, zaujímavosti, trailery aj recenzie zo sveta videohier.
Redakcia
Sleduj nás

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site