HTC ViveFlow VR Headset

HTC sa chystá oznámiť VR headset HTC ViveFlow

13 októbra, 2021 Lukáš Kanik

Oznámenie má prísť už zajtra.

HTC plánuje na zajtra online event, na ktorom predstaví nový produkt. Na oznámenie však nemusíme čakať, pretože detaily tohto produktu unikli na internet už dnes a vieme, že pôjde o malý prenosný VR headset HTC ViveFlow. Ide o finálnu podobu zariadenia HTC Proton, ktoré bolo odprezentované už pred dvoma rokmi.

Prenosný headset HTC Vive

Ide o náhlavnú súpravu vo forme okuliarov, ktorá má z prednej strany veľké zrkadlá a z tej zadnej šošovky. Tie sa podľa uniknutých dokumentov majú prispôsobiť dioptriám až do 6D, takže aj s pomerne zlým zrakom budete môcť headset používať bez okuliarov.

V zloženom stave bude mať veľkosť zhruba ako litrová nádoba a vmestí sa do prenosného puzdra. Obsahuje vnútorný ventilátor pre chladenie ale aj zabudované reproduktory.

HTC ViveFlow má byť primárne využívaný s mobilným zariadením, ku ktorému sa pripojí cez rozhranie Bluetooth. Práve mobilný telefón bude slúžiť aj ako ovládač, pohybovým senzorom mobilu budete voliť jednotlivé funkcie v rozhraní aplikácie ViveFlow. Herný ovládač v balení nenájdete a je jasné, že s týmto headsetom sa veľmi nezahráte.

V hube Viveport má byť ku koncu roka až 100 aplikácií určených pre HTC ViveFlow. Pôjde o rôzne cvičenia, jógu, zážitkové aj relaxačné aplikácie. Mnoho z nich bude platených.

Predobjednávky majú byť spustené 15.10.2021 a prví majitelia sa k ViveFlow dostanú už na začiatku Novembra. Cena má byť stanovená na 499 dolárov, čo je viac, za koľko sa predáva Oculus Quest 2.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.